29.08.2009, Miroslav Fuks

Juniorka ve Frýdku prohrála už v první půli

Juniorka ve Frýdku prohrála už v první půliTradičně velmi těžký duel ve Frýdku-Místku skončil pro juniorku FC Vysočina neúspěchem. Domácí zkušený favorit o své výhře rozhodl už v prvním poločase, který vyhrál 3:0. Ve druhé půli skóre zkorigoval krásnou střelou Zdeněk Kučera a tak jihlavský tým odjel ze Slezska s porážkou 3:1.

Diváci: 840
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Hrdlička, Staněk, Prokeš - Chýlek (11. Kořínek), Němec (81. Cesnek), Literák, Málek - Soukup, Fromelius (70. Švancer).
FC Vysočina B: Štěpanovský – Z.Kučera, Filip, Naniáš (46. Demeter), Cihlář - Vyskočil, Chlup (78. Netrda), Karlík, Leligdon, Drábek (62. Šandera) – L.Procházka.

Valcíři se před vlastním publikem opět prezentovali útočným pojetím. Již po čtyřech minutách hry chyboval na kluzkém terénu obránce Kučera, Soukup se prodíral před šestnáctku soupeře, kde byl nedovoleně zastaven dobíhajícím Naniašem. Rozhodčí Dorušák sice s udělením žluté karty neváhal ani vteřinu, ale tady by asi spíše slušela barva karty červené. Následný trestný kop kapitána Němce gólman Štěpanovský vyrazil, následná dorážka Chýlka skončila nad jihlavskou brankou. Pro naší mladou naději skončilo utkání v 11. minutě. Chýlek musel vystřídat a diagnóza z nemocnice nakonec zní - zlomenina vnitřního kotníku. "Z Radkova zranění jsem špatný. Je to velká škoda," smutnil nad zraněním svého svěřence po utkání asistent domácího trenéra Tomáš Chlebek, který syna exbaníkovce Chýlka trénoval v mládežnických týmech valcířů. Na hřiště přišel Kamil Kořínek, který se tak stává žolíkem Machalovy družiny. Ve 23. minutě totiž centr Málka z levé strany odhlavičkoval Cihlář pouze k volnému Kořínkovi, a ten krásnou křižnou střelou otevřel skóre zápasu - 1:0. Hosté se příliš k naší brance nedostávali. Nejblíže k vyrovnání měli ale ve 36. minutě, kdy míč putoval po ose Chlup-Karlík až k volnému Vyskočilovi. Střelu hostujícího záložníka vyrazil Prepsl do bezpečí. Neuplynula ani minuta a Málek rozehrával na pravé straně standardní situaci. Míč z jeho levačky našel v hostující šestnáctce Literáka, který jemnou tečí zvyšoval na 2:0. Velice povedenou pětačtyřicetiminutovku korunoval třetí brankou útočník Fromelius.
Po změně stran již tempo hry trochu opadlo. Valcíři zahrozili sice v 72. minutě nebezpečnou střelou Málka, ta však skončila vedle levé tyče Štěpanovského branky. Nakonec udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci hostí se po centru Vyskočila prosadil prudkou střelou Kučera - 3:1.

"Utkání se rozhodlo už v první půli. Neseděl nám náročný podmáčený terén a především jsme nezvládli konec úvodního poločasu. Po dvou hrubých chybách vyplývajících z nedorozumění obrany s gólmanem jsme dvakrát inkasovali. Musíme se nyní co nejlépe připravit na domácí duel," uvedl po skončení utkání kouč Josef Vrzáček.