03.04.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka v přestřelce předčila Varnsdorf

Juniorka v přestřelce předčila VarnsdorfJuniorský tým FC Vysočina si v šestém jarním duelu připsal už páté vítězství. Proti Varnsdofu se však nerodilo vůbec lehce a jo sedmigólové přestřelce se tým ke třem bodům dopracoval díky velké bojovnosti. Pod výhru 4:3 (1:1) se podepsali střelci Martin Levai, Jan Urbánek, Patrik Demeter a v 86. minutě rozhodl Ondřej Berky.

30.kolo, čtvrtek 3.4.2014, 12:30
4:3
(1:1)
VarnsdorfVarnsdorf

Gól: 13. Levai, 50. Urbánek (pen.), 62. Demeter, 86. Berky – 3. a 79. Jurča, 53. Vála
Rozhodčí: Zadinová – Hanáková, Šulcová
Diváci: 50
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič, Pedro, Berky, Klusák – Demeter, Urbánek – Levai, Fulnek, Kelbler (77. Salcin) – Maruš.
Varnsdorf: Klouda – Šimoník, Vála, Čurgali, Polanský – Filip, Prieložný, Černý (69. Šťastný), Halbich, Mpong – Jurča.

Varnsdorf na jaře svými výsledky i výkony překvapuje a do utkání v Jihlavě naskočil ve velké pohodě. Už ve třetí minutě si po rohovém kopu našel odražený míč Radim Jurča a následnou střelou poslal svůj tým do vedení. To ale trvalo jen celých deset minut. To si totiž na centr z levé strany naskočil Martin Levai a srovnal na 1:1.

Po zbytek úvodního dějství se hrálo ofenzivně, oba týmy se snažily útočit, ale vyložené šance nepřicházely. Jako by to však byl klid před bouří ve druhém poločasu.

Hned po pěti minutách hry druhého poločasu nařídil rozhodčí pokutový kop a ten s přehledem proměnil jihlavský Jan Urbánek. Jenže podobně jako u prvního gólu v případě Varnsdorfu, ani Jihlavě vedení nevydrželo dlouho. O tři minuty později si totiž na míč z rohového kopu naskočil Slavomír Vála a srovnal na 2:2.

Hra postupem času nabírala na ještě větším tempu a hrálo se nahoru dolů. V 62. minutě šli domácí opět do vedení. Kelbler pronikl ze strany do vápna, kde předložil míč jako na zlatém podnose Patriku Demeterovi, který pohodlně skóroval. Po několika minutách mohl vedení Jihlavských navýšit Tomovič, ale hlavou z malého vápna přestřelil.

A deset minut před koncem bylo opět srovnáno. Útočník Radim Jurča byl faulován ve vápně Jihlavy a nařízený pokutový kop sám proměnil. To ale nebylo všechno, neboť přišel ještě jeden gól, a to v síti Varnsdorfu. Rozhodčí po malé domů odpískal nepřímý kop uvnitř vápna Severočechů a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval stoper Ondřej Berky, který tak rozhodl o vítězství Vysočiny 4:3.

"Důsledkem divokého skóre zápasu byla celá řada nepřesností v poli a hrubých chyb v defenzívě. Konečný výsledek nakonec předčil náš předvedený výkon. Hráči tři bopdy doslova vydřeli," okomentoval zápas trenér Pavel Procházka.