07.04.2014, Miroslav Fuks

Juniorka v Třinci přišla o tříbrankové vedení

Juniorka v Třinci přišla o tříbrankové vedeníJuniorka FC Vysočina si čtvrté vítězství v řadě nepřipsala, neboť v Třinci pouze remizovala. Třem bodům však byli velice blízko, neboť po dvou brankách Jakuba Fulneka a Martina Kelblera vedli už 1:4! Domácí však dokázali v 72. minutě snížil a dvě branky v závěru znamenaly konečnou remízu 4:4 (1:3).

TřinecTřinec
31.kolo, pondělí 7.4.2014, 15:00
4:4
(1:3)

Gól: 30. Gavlák, 72. Haša (pen.), 87. Trajkovski, 89. Voves – 33. a 34. Fulnek, 41. a 55. Kelbler
ŽK: Matoušek – Berky, Kelbler
Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Mikula
Diváci: 90
Třinec: Rohel – Velner, Bulawa, Matoušek, Machala (65. Kalfas) – Švábík (65. Kufa), Voves (C), Kyselý, Trajkovski – Haša, Gavlák.
FC Vysočina: Soukup – Tomovič (65. Hron), Berky, Pedro, Klusák - Demeter, Urbánek - Fulnek, Salcin (51. Čáp), Levai - Kelbler.

Zápas začali lépe Slezané a první příležitost si vypracovali ve 14. minutě. Po rohu se k zakončení na zadní tyči dostal Velner, ale nedokázal míč usměrnit do sítě. To se nepovedlo ani Trajkovskému, jenž postupoval ze strany sám na Soukupa, ale nedal. O chvilku později poslal svou střelu z úhlu jen do boční sítě Matoušek, ale minutu nato už se Třinečtí radovali. Gavlák si ve vápně zpracoval nepovedenou ránu Velnera, otočil se a zakončil k pravé tyči. Už po třech minutách vyrovnal hostující kapitán Fulnek, jehož nalezl přesný centr Klusáka. Sám Fulnek už za šedesát vteřin zcela otočil skóre, když se po přihrávce Salcina uvolnil na pravé straně, prošel až před Rohela a prostřelil ho podruhé. Třinec pohrdl šancí na vyrovnání, kterou měl Haša, a ve 41. minutě obdržel třetí branku. Přímý kop Urbánka doletěl ke Kelblerovi, jenž si v nepřehledné situaci míč zpracoval a zamířil přesně.

Také ve druhé půli padly čtyři branky a Slezanům se nakonec podařilo dovézt zápas k zisku jednoho bodu. Druhý poločas začali dobře hosté, v 55. minutě trefil břevno Rohelovy branky Berky a dorážející Kelbler dostal hlavou svým druhým gólem v utkání Jihlavu do vedení 1:4. Zdálo se být rozhodnuto, ale Třinec snížil v 72. minutě. Gavláka podkopl ve vápně Pedro a Haša penaltu chladnokrevně proměnil. Navzdory této brance si Vysočina náskok v pohodě kontrolovala, komplikace přišly v 87. minutě, kdy vstřelil kontaktní gól Trajkovski. O dvě minuty později se mezi obránci Vysočiny protáhl Voves a vyrovnal na 4:4. Tímto výsledkem nakonec divoký zápas skončil a týmy si rozdělí po bodu.

"Dobře rozehraný zápas jsme v závěru utkání nezvládli. Po zbytečných chybách obrany jsme domácímu celku darovali remízu," řekl k zápasu zklamaný kouč Pavel Procházka.