02.09.2013, Miroslav Fuks

Juniorka v Ostravě propadla ve druhé půli

Juniorka v Ostravě propadla ve druhé půliJuniorka se z Baníku Ostrava vrací bez bodu a se čtyřbrankovým přídělem. Po vyrovnaném prvním dějství, v němž se domácí celek ujal vedení a hosté nebyli daleko od vyrovnání, přišla nepovedená jihlavská druhá půle a v ní další tři branky v Kotnourově síti. Baník se radoval z výhry 4:0 (1:0).

Rozhodčí: Plesar – Vysloužil, Mojžíš
Ostrava: Pavlenka – Kaša, Velner, Foltýn (67. Novák), Kundrátek Patrik, Šichor, Šašinka (57. Gomola), Byrtus (81. Celba), Stronati, Opatřil (61. Půda, 75. Pyclík), Kraut
FC Vysočina: Kotnour – Dvořáček (78. Čáp), Pedro, Krejčí, Levai - Kelbler, Štancl, J.Kučera, Fulnek - Teplý, Marcin.

Juniorka Baníku byla v úvodních minutách aktivnějším celkem, ovšem první šanci zápasu si v 16. minutě vytvořil Teplý, který z hranice malého vápna napálil k bližší tyči, ale tam stál připravený Pavlenka, který míč vyrazil na rohový kop. Domácí se naopak o tři minuty později radovali z vedoucí branky, když se po centru po rohovém kopu dostal míč přesně na hlavu Kaši, jenž dokázal dostat míč za záda Kotnoura – 1:0. Hosté se v dalších minutách snažili o vyrovnání, ale naráželi na pozornou obranu Baníku či gólmana Pavlenku. V 34. minutě Baník obrovskou příležitost na zvýšení stavu utkání. Centr do pokutového území našel úplně volného Foltýna, který z malého vápna nedokázal dostat míč do sítě. Dvě minuty před koncem prvního dějství mohl z velké šance vyrovnat Marcin, když dostal skvělou přihrávku za obranu. Jeho střelu ovšem Pavlenka ve spolupráci s obranou odvrátil na rohový kop.

Baník chtěl hned na počátku druhé půle rozhodnout o výhře a klíčové branky na 2:0 se dočkal už v 52. minutě. To se z pravé strany dokázal dostat k míči Kundrátek, který poslal mu mezi nohama Kotnoura do sítě – 2:0. Jihlava se snažila, kombinovala, ale přes dobře hrající obranu Ostravy se nemohla prosadit. V 59. minutě přišla další obrovská příležitost Baníku, když Kundrátek nesobecky v pokutovém území přihrál na Krauta, který byl sám před bránou, ale míč si nedokázal zpracovat. Zrod tříbrankového vedení domácího celku však netrval dlouho. V 62. minutě přihrál Byrtus před pokutové území na Kundrátka, který zvýšil na 3:0. Za pouhé tři minuty to bylo už hrozivých 4:0, neboť po dalším rozebrání jihlavské obrany skóroval střelou z hranice vápna Byrtus. Jihlava vzápětí mohla vzápětí snížit, ale Pavlenka proti Teplému předvedl další fantastický zákrok. V 82. minutě nebyla branka přána ani Krautovi, který si nedokázal míč zkrotit v malém vápně.

„Inkasovali jsme po hrubých individuálních chybách, které následně tým srážely hodně dolů. Škoda, že ve dvou svých šancích neuspěl proti Pavlenkovi náš útočník Teplý,“ řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

14.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 0:0
28.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 3:1