08.09.2014, Miroslav Fuks

Juniorka stále neporažena - veze remízu ze Slavie

Juniorka stále neporažena - veze remízu ze SlavieJuniorský tým FC Vysočina nepoznal hořkost porážky ani v 8. kole soutěže na půdě Slavie Praha. Kvalitní duel 4. a 5. celku tabulky Juniorské ligy přinesl zajímavý souboj, dvojí jihlavské srovnání nepříznivého stavu a konečnou remízu 2:2 (1:1). Jihlavské branky zaznamenali Vojtěch Horn a Michal Veselský.

Rozhodčí: Adámková – Hanáková, Šafránková
Slavia: Soukup L. – Möglich (81. Vitarigov), Bejbl (60. Matviichuk), Brož, Kuchta (46. Peterka), Fotr, Pelikán, Salašovič, Zámečník, Kadavý (46. Mysliveček), Novák (68. Routek).
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Pedro, Zábrodský, Mlakić - Fulnek, Demeter, Spirkoski, Klusák – Duba (77. Ujčík), Veselský (88. Čáp).

Do zápasu vstoupili lépe sešívaní, kteří hráli hodně aktivně. Střelecké pozice ale nedokázali proměňovat a do hry pustili hostujícího soupeře. Největší šanci si připsal Duba, který byl již sám před Soukupem, slávistický brankář si ale počínal zkušeně a pěkným zákrokem nakonec míč poslal do zámezí. První brankovou příležitost měli domácí, ve stoprocentní šanci se po pasu od Nováka ocitl Kuchta, ale nadvakrát trefil pouze břevno. Pro dorážku si ale po půl hodině hry doběhl Jan Möglich a krásnou ránou poslal sešívané do vedení. To ale nevydrželo dlouho, již po dvou minutách slávisté zaváhali a Vojtěch Hron střelou kolem levé tyče zařídil jihlavské vyrovnání. V závěru první půle zazdil velkou šanci Demeter, který křižnou střelou trefil vzdálenější tyč. Do kabin tak mířila obě mužstva za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé části utkání se povedl slávistům, když se hned z první akce prosadil z levé strany František Mysliveček, který odrazem o vzdálenější tyč poslal míč do branky. Oba týmy chtěly zvítězit a tak se draly do šancí, těch bylo na obou stranách k vidění spoustu, ovšem úspěšnější nakonec byli hosté. Ti v 57. minutě opět vyrovnali, tentokráte po zpětné přihrávce Klusáka pálil do odkryté branky Michal Veselský. Slávisty podržel v závěrečné části utkání brankář Soukup, naopak na druhé straně úřadovali jak obránci, tak i gólman Vejmola. Rozhodující branky se již nedočkal ani jeden tým a tak se mužstva o body musela rozdělit.

"Sehráli jsme kvalitní utkání, které bylo hrané ve vysokém tempu. Tým odvedl poctivý a taktický výkon s rychlým přechodem do protiútoku. Mrzí nás zahozené šance Duby a tyč Demetera v závěru první půle. Hráči zaslouží uznání za zisk cenného bodu," řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

10.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:0
24.kolo | Slavia - FC Vysočina | 1:2