01.05.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka si z Teplic odvezla bod

Juniorka si z Teplic odvezla bodV pětatřicátém kole hostily Teplice rozjetou Jihlavu, která neprohrála sedm zápasů v řadě. Celek ze severu Čech byl v úplně jiné situaci, protože už tři duely čekal na vítězství. Vyrovnaný zápas nakonec skončil nerozhodně 1:1 a obě série tedy pokračují. Po remíze se Jihlava posunula na deváté místo, Teplice zůstaly na sedmnácté příčce.

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Hock
Teplice: Lukáč – Rode (72. Šístek), Heger, Hejda, Stibor (88. Rollinger), Bubeníček, Richter, Kukačka (55. Batrin), Urma, Strada, Malec.
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič, Kriegsmann, Pedro, Klusák - Fulnek, Demeter, Urbánek, Levai - Duba (71. Salcin), Kelbler (54. Maruš).

Začátek zápasu byl velmi opatrný, ale aktivnější byli fotbalisté Teplic. Domácí celek vybojoval několik rohový kopů, ale prosadit se nedokázal, protože Jihlava velmi dobře bránila. Hosté hrozili hlavně z rychlých brejků, ale ani z jednoho nic nebylo a v prvním poločase se tedy diváci branky nedočkali.

Po změně stran na trávníku dominovali fotbalisté z Jihlavy, kteří vlétli do druhého poločasu jako uragán a hrozili zejména ze standardních situací. Domácí zadáci byli ale pozorní a brankář Lukáč neměl téměř žádnou práci.

Na první branku se tak čekalo až do 64. minuty, kdy se po rychlé akci prosadil Tomáš Duba a poslal celek z Vysočiny do vedení. Teplice ale velmi rychle odpověděly. Hned při dalším útoku totiž na opačné straně pálil přesně Lukáš Hejda a začínalo se od začátku.

Po vstřelené brance byli aktivnější domácí fotbalisté, kteří se snažili duel rozhodnout, ale nakonec se jim to nepodařilo. Jihlava závěr zápasu zvládla na výbornou a ze severu Čech si odvezla cenný bod. Domácí naopak další body ztratili a na výhru čekají už čtyři kola.

"Mužstvo zápas odmakalo, ale chyběl nám klid a kvalita v koncovce. Neproměnili jsme pět tutovek, která nás bohužel stály vítězství," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

6.kolo | Teplice - FC Vysočina | 4:2
20.kolo | FC Vysočina - Teplice | 1:1