01.06.2008, Miroslav Fuks

Juniorka se z Bystrce vrací z prázdnou

Juniorka se z Bystrce vrací z prázdnouDuel dvou sousedů v tabulce MSFL mezi Bystrcí a „béčkem“ FC Vysočina skončil vítězstvím domácího celku 2:0, když se oba podstatné gólové momenty odehrály v první půli. Zápas provázela velká nervozita, tvrdost a oboustranné chyby rozhodčích.

Diváci: 300

Bystrc: Krajíček - Zdráhal, Veselovský, Vlček, Jirásek, Dufek (65. Fiala), Logara (80. Kalina), Zedníček, Janíček, Komínek, Los (76. Outrata).
FC Vysočina B: Štěpanovský - Kříž (42. Benda), Havránek, Wasserbauer, Nešpor - Chmelík, Čermák (53. Chlup), Pacholík, Netrda - Peška, Vácha (72. J.Veselý).

První gól padl v 15. minutě po chybě jihlavské obrany a radoval se z ní Jirásek. V minutě 27. stáhl ve vápně pravý bek Kříž exjihlavského Zedníčka, obdržel žlutou kartu a sudí oprávněně nařídil pokutový kop. Ten proměnil Los. Tři minuty před poločasem obdržel další žlutou kartu Havránek, ovšem správným adresátem měl být právě Kříž. Než si tuto skutečnost uvědomil rozhodčí Bednář, podařilo se hostujícímu týmu vystřídat, když Kříže nahradil Benda. Tato událost, spolu s dalšími oboustrannými chybami a necitlivými verdikty arbitra, vedla k velmi nervóznímu a tvrdému průběhu duelu.
„Ve druhé části jsme si vytvořili územní převahu, ale naše příležitosti bohužel ke gólu nevedly. Nejblíže byl asi Pacholík, který šel v 83. minutě sám na gólmana, ale neproměnil. Škoda, myslím si, že jsme zde na bod měli,“ uvedl k utkání trenér mužstva Roman Kučera.