01.10.2012, Miroslav Fuks

Juniorka se v Plzni předvedla ve vynikajícím světle!

Juniorka se v Plzni předvedla ve vynikajícím světle!Juniorka FC Vysočina, povzbuzena vydřenou domácí výhrou nad Spartou, předvedla v Plzni svůj nejlepší výkon v sezóně a zcela po zásluze se dočkala výhry 1:2 (0:1). Branky soupeři, v jehož sestavě nastoupili ligisté Hejda, Zeman a Štípek a množství mládežnických reprezentantů, stříleli Jan Kosak a Jan Koudelka.

Rozhodčí: Štěrba - M.Štěrba, Mudra
Plzeň: Brych - Hošťálek (30.Krčál), Libotovský, Hejda (59.Růžička), Končal - Štípek (59.Lukeš), Kyndl, Hoffmann, M. Zeman (35.Petráček) - Černý, Dvořák.
FC Vysočina: Matiášek - Cipruš, Fadrný, Vonásek, Urbánek - A.Zeman, Šuta - Kliment, Koudelka (82. Kazić), Kosak (69. Přibyl) - Kavka (64. Štancl).

Vysočina zahrozila hned v 1. minutě, kdy Kliment dostal kolmou nahrávku za obránce, ale víc než obhodit Brycha slabou ranou nedokázal. Hosté však měli i nadále herní převahu, drželi míč, byli aktivnější a rychlejší. Ve 20. minutě se do skvělé šance dostal opět krajní záložník Kliment, který si zpracoval dlouhý míč, obešel Brycha, jenže pak nedokázal dobře zakončit. Vysočina však nemusela smutnit, neboť o tři minuty otevřel skóre zápasu Kosak, který využil zdařilé kombinace hned několika spoluhráčů. Jihlava si za svoje ofenzivní představení zasloužila další branku a té se také dočkala. V 54. minutě potáhl Kosak brejk po levé straně, naservíroval ho kapitánovi Koudelkovi, který přesnou střelou na vzdálenější tyč zvyšuje náskok hostů – 0:2. Tentýž hráč mohl skórovat i o 4 minuty později, kdy udělal kličku gólmanovi Brychovi a měl před sebou prázdnou branku, jenže míč mu trochu sklouzl po kopačce a trefil tyč! V 65. minutě měl na svých kopačkách parádní akci a asi definitivní pojistku Kliment, ale jeho pokus nůžkami vyškrábl Brych na poslední chvíli! Viktoria se zhruba v poslední pětadvacetiminutovce herně zvedla, ale na více než snížení v 88. minutě neměla. Na 1:2 upravil po výstavní střele z dálky Černý.

„V Plzni jsme podali zatím nejlepší výkon v sezóně. Zejména v první půli jsme soupeře výrazně přehráli. Kluky očividně motivovala známá jména v plzeňské sestavě. Celý tým nám dnes udělal velkou radost, předvedli vynikající fotbal. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak musím upozornit na výkon Klimenta, Kosaka, Zemana a Koudelky,“ řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

2.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:1
16.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 1:0