21.08.2014, Miroslav Fuks

Juniorka se proti Znojmu musela spokojit s bodem

Juniorka se proti Znojmu musela spokojit s bodemJuniorský tým FC Vysočina ani v pátém utkání sezóny nepoznal hořkost porážky. Remíza v domácím duelu proti Znojmu je však spíše zklamáním. Jihlavským mladíkům vůbec nevyšla první půle, ovšem ve druhém dějství dokázali vedení strhnout na svoji stranu díky slepeným trefám Bojana Spirkoskiho a Štěpána Maruše. V samotném závěru však hosté dokázali srovnat na zasloužených 2:2 (0:1).

5.kolo, čtvrtek 21.8.2014, 17:00, Jiráskova
2:2
(0:1)
ZnojmoZnojmo

Góly: 70. Spirkoski, 71. Maruš – 35. Bogner, 90. Kirschner (pen.)
ŽK: 63. Ujčík (JIH) – 63. Pokorný (ZNO)
Rozhodčí: Caletka – Pochylý, Hájek
Diváci: 80
FC Vysočina: Soukup – Hron, Pedro, Kriegsmann, Klusák - Čáp (76. M.Šerý), Zábrodský, Spirkoski, Ujčík - Maruš, Veselský.
Znojmo: Konvalina – Honz, Hrazdílek, Kirschner, Lama, Bogner, Nehyba, Pokorný (75. Dobrovolný), Janák (79. Vala), Celik, Le Minh

Juniorský tým Vysočiny nastoupil ve velmi omlazeném složení, v němž scházeli zkušení hráči. A v prvním poločase to bylo znát. Znojmo byli aktivnější, pohyblivější a lepší. Ránu Honze z pravé strany v 8. minutě vyrazil brankář Soukup, v 10. minutě střílel Le Minh vedle a Kirschnerovo zakončení o dvě minuty později skončilo těsně vedle brány. Jihlava také mohla z ojedinělé akce skórovat, když Maruš hlavou prodloužil míč na Čápa a ten ve velké šanci vystřelil slabě. Brankář Konvalina neměl problém míč lapit. Poté se hra trochu vyrovnala, ovšem do vedení šli zaslouženě hosté. V 35. minutě, kdy Bogner šikovně tečoval do sítě centra Kirschnera z pravé strany – 0:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhé půli domácí mladíci přidali na aktivitě, ovšem dlouho hostující branku pořádně neohrozili. Stejně si ale vedli i znojemští hráči. Fotbal však nemá logiku, což se ukázalo v rozmezí 70. a 71. minuty. Po faulu na svoji osobu nejprve krásně vyrovnal z přímého kopu Spirkoski a krátce po něm dokonal obrat útočník Maruš. Dobře hrající Znojmo však nechtělo odjet s prázdnou a usilovalo alespoň o vyrovnání. To se podařilo v samotném závěru, kdy Kirschner proměnil penaltu po faulu na Bognera.

"V dnešním duelu nám scházela herní kvalita. Proto vidím remízu jako spravedlivý výsledek," okomentoval utkání trenér Pavel Procházka.