23.10.2011, Miroslav Fuks

Juniorka proti favoritovi sahala po bodu

Juniorka proti favoritovi sahala po boduJuniorka FC Vysočina sehrála na domácí půdě proti největšímu favoritovi MSFL velmi dobré a bojovné utkání, v němž ji o cenný bod připravila přesně zahraná standardka 1.HFK Olomouc, z níž se v 53. minutě prosadil stoper Jan Šimáček, který v Holici hostuje právě z Jihlavy.

Rozhodčí: Sedlář – Černý, Nováček
FC Vysočina B: J.Procházka – Kryštůfek, Filip, Kolařík, Šandera (78. Beránek) – Přibyl, Fadrný, Vacek (68. Zeman), Dobrovolný (43. P.Kučera) – Chmelík, Kosak.
1.HFK Olomouc: Šrom – Čtvrtníček, Lukášek, Šimáček, Čoupek – Kopecký, Kovář, Kazár (87. Tögel) – Korčián, Richter (82. Žondra), Bednář (90. Šimko).

V Jihlavě se hrál skutečně kvalitní duel. Zkušení a kompaktní hosté byli nebezpečnější, ovšem domácí mladíci jim velmi zdatně sekundovali. K první nebezpečné střele se dostal v 5. minutě Kopecký, mířil však nad. V 15. minutě se do šance dral Chmelík, ale gólman Šrom byl u míče dříve. Skóre mohl otevřít ve 20. minutě exjihlavský Korčián, který si obhodil Kolaříka a postupoval do vápna na gólmana. Pálil jen nad branku. V 39.minutě to dvakrát zkoušel agilní Kosak. Obránce nejdříve neprostřelil nohou a po následném centru nebyla jeho hlavička dostatečně důrazná.

První gólovka druhé části hned přinesla přesný zásah. Kazár zahrál perfektní volný kop z levé strany a ve vápně se prosadil stoper Šimáček – 0:1. V 61. minutě mohlo být z jihlavského pohledu ještě hůře, ovšem Richter své šikovné uvolnění nespojil s přesnou střelou. Další minuty přinesly snahu domácích mladíků alespoň o vyrovnání. Nutno však dodat, že je zkušená holická obrana do šancí nepouštěla. Jihlava se navíc musela mít na pozoru před brejky hostí. Nejblíže k vyrovnání měly nadějné přímé kopy Kosaka a později Chmelíka. Žádný však místo mezi tyčemi nenašel. HFK tak z Jihlavy odvezl výhru 0:1.

„Myslím, že i na menším hřišti se hrál oboustranně kvalitní a bojovný fotbal, který měl tempo. Šancí však bylo minimum. V závěru jsme usilovali o vyrovnání, ale nedostali jsme se pořádně do hry a šancí. Jen náznaky nestačili. Každopádně byl takový zápas pro naše mladí hráče cennou prověrkou,“ řekl po utkání trenér Roman Kučera.