19.05.2014, Juniorskaliga.cz & Miroslav Fuks

Juniorka proti Dukle přišla o dvoubrankové vedení

Juniorka proti Dukle přišla o dvoubrankové vedeníJunioři FC Vysočina byli v domácím utkání proti Dukle favority, neboť oba celky v tabulce dělily 4 příčky a především 14 bodů. Jihlavští mladíci se díky trefám Martina Kelblera a Jakuba Fulneka skutečně ujali vedení, ovšem v 65. minutě bylo vyrovnáno a 2:2 nakonec celý duel 38. kola Juniorské ligy skončil.

Diváci: 80
FC Vysočina: Vejmola – Mikula, Kriegsmann, Berky, Klusák (72. Spirkoski) – Tomovič, Salcin (46. Zábrodský), Fulnek, Urbánek - Duba, Kelbler (46. Mazel).
Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Troníček, Brejcha, Vrkoč, Schindler, Gajecký, Bartůněk (77. Klar), Tetour, Preisler (76. Bezděk), Vopat

Do zápasu lépe vstoupili Jihlavané. Po úvodní minutě, kdy se prakticky nedotkli míče, se probrali a začali demonstrovat svou sílu. Hned ve druhé minutě totiž Kelbler po parádním centru Duby otevřel účet utkání a poslal Jihlavu do vedení. Následná desetiminutovka přinesla smršť Vysočiny, která ale nebyla přetavena v druhou branku zápasu. A tak přišel kontr na druhé straně – Vopat orazítkoval tyč Vejmolovy branky. Na druhé straně mohl přidat branku aktivně hrající Duba, trefil ovšem pozorného Němčanského v bráně Dukly. To kapitán Fulnek v 23. minutě byl úspěšnější. Utekl po pravé straně a krásnou střelou k tyči zvýšil vedení domácích na 2:0. Ve zbytku poločasu se hra pomalu srovnávala a Jihlava už tolik nedominovala. A přišlo i zákonité snížení. Vrkoč vystřelil a jeho střela byla tečována za záda bezmocného brankáře Vysočiny.

Do druhé části vstoupila opět lépe Vysočina, tentokrát bez gólového efektu. A když v 65. minutě hostující Brejcha srovnal po pasu Vopata na 2:2, udal rytmus zbytku utkání. V něm se totiž Vysočina chvílemi usilovně bránila, aby vůbec uhájila konečnou remízu. To se jí podařilo, i když chvílemi se štěstím, jako třeba při Bezpalcově tyči šest minut před koncem. Došlo tedy k zasloužené dělbě bodů.

"Nepřesnosti ve hře i v koncovce nám vzaly výhru v dobře rozehraném zápase. Remíza odpovídá dění na hřišti," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

5.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:1
19.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 0:3