07.05.2015, juniorskaliga.cz

Juniorka nestačila na klokany

Juniorka nestačila na klokanyJuniorský tým po třech vítězných zápasech v řadě klopýtl. Nastačil na Bohemians 1905 a připsal si teprve třetí porážku v dosavadních třinácti jarních duelech. Po nerozhodné první půli přesně stříleli pouze domácí a zvítězili 4:1, když jedinou branku jihlavského celku zaznamenal Ivo Ujčík.

Diváci: 80
Bohemians 1905: Dočekal – Tiesse, Žaloudek, Krch, Pechr, Jelínek (63. Fotr) – Cicman, Košata (70. Káš), Koštíř, Havel – Lietava.
FC Vysočina: Kotnour – Hron, Zábrodský, Pedro, Mlakić (68. Veselský) – Štěpánek (59. Kelbler), Jánoš – Ujčík, Klusák, Chyla – Duba.

Domácí se soupeře, který je v tabulce lépe umístěn, vůbec nezalekli a byli od úvodu aktivnějším týmem. Jejich ofenzivu ještě zvýraznil Lietava, zkušený prvoligový hráč. A právě tento fotbalista si ve 12. minutě vzal míč, podíval se, kde stojí jihlavský brankář a poslal parádní oblouček, který zapadl do brány překvapeného gólmana. Jihlava se snažila rychle odpovědět, ale jejich útočné akce většinou končily ještě před vápnem domácích a střely z dálky zase v poklidu pochytal brankář Dočekal. Naopak na druhé straně nadále zlobil obranu Lietava, kterého ještě doplňoval další slovenský fotbalista Cicman. Ve 43. minutě však přišlo poněkud nečekané srovnání. Po akci na pravé straně se dostal ve vápně k zakončení Ujčík a vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas začal mnohem vyrovnaněji a rozvážněji. Přece jenom oba týmy nechtěly inkasovat. Nicméně v 60. minutě přišla pro jihlavský celek první rána. Nejdříve se jim zranil Štěpánek a musel být střídán. A vzápětí hosté dostali druhý gól. Na centr z rohového kopu si naskočil Krch a poslal klokany znovu do vedení. Za další chvilku už to bylo 3:1. Koštíř prošel do šestnáctky a našel zde Cicmana, který pohodlně zakončil a zúročil tak svoji aktivitu. Další ranou a takovým pomyslným knokautem bylo další zranění hráče Mlakiče, který musel být odnášen na nosítkách, a Jihlavští museli podruhé nuceně střídat. Posledních dvacet minut se tak odehrálo spíše v poklidném tempu. Hosté byli psychicky dole a na obrat už neměli síly a domácí zase chtěli dohrát bez zbytečného inkasování. V 81. minutě navíc přišla pojistka v podobě další branky. Aktivní duo Lietava – Cicman dobře zakombinovalo a druhý zmiňovaný ještě přihrál střídajícímu Fotrovi, jenž přidal čtvrtý gól Bohemians a stanovil tak konečné skóre 4:1 pro domácí tým.

"Dnes nám chyběla přesnost v kombinaci a důraz při bránění. Po inkasování druhé branky jsme se sesypali," okomentoval neúspěšný zápas trenér Pavel Procházka.

3.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:2
17.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 0:0