07.08.2012, Miroslav Fuks

Juniorka nakonec Duklu udolala

Juniorka nakonec Duklu udolalaJuniorka FC Vysočina chtěla ve své domácí ligové premiéře zvítězit a nakonec se jí to podařilo. Poměrně vyrovnaný duel proti Dukle Praha zlomily křídelní akce a následné góly Jana Urbánka ze 79. minuty a Jakuba Vodáčka z 88. minuty. Jihlava tak má po výhře 2:0 (0:0) čtyři body ze dvou duelů.

Diváci: 100
FC Vysočina: Rožník – Šandera, Filip, Kryštůfek, Cipruš (56. Vokoun) – Přibyl (46. Urbánek), Štancl (46. Koudelka), Sodomka (62. Šuta), Vacek - Zeman, Kavka (78. Vodáček).
Dukla Praha: Tetour – Juroška, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek – Micka (59. Milec), Ouedraogo, Farkaš – Svoboda, Kotlík (67. Pták), Čapek (72. Podkul).

Juniorka FC Vysočina se v domácí ligové premiéře představila ve starším složení, než její soupeř. Jihlavský tým totiž doplnili z „áčka“ gólman Rožník a stoper Filip. Dále i Štancl a Kryštůfek, kteří však věkem do juniorky spadají. Navíc v kádru juniorky působí i starší fotbalisté Šandera a Vacek. Regule soutěže totiž umožňují nasazení až pěti starších fotbalistů. Dukla měla takové hráče v sestavě dva – gólmana Tetoura a defenzivního záložníka Ouedraoga.

Přestože byl věkový průměr a zkušenosti na straně domácího týmu, tak na hřišti probíhal vyrovnaný duel. Jihlavskou obranu zlobil zejména rychlostně vybavený Svoboda. Výrazně šance si však vytvářela Vysočina. V 8. minutě v dobré pozici neproměnil Kavka a v 11. minutě trefil po standardní situaci Kryštůfek tyč, po které už Filip nedokázal zamířit mezi tři tyče. V 19. minutě byl po přihrávce Zemana blízko branky Kavka, ale i on pálil do tyče. Další minuty náležely Dukle. Ve 21. minutě její hráči trefili z přímého kopu břevno a o 4 minuty později vyhlavičkovat takřka jistý gól po standardní situaci Filip.

Druhá půle nabídla výrazně méně příležitostí, ovšem nakonec přinesla góly. Když v 51. minutě neuspěl v největší šanci Dukly Svoboda, tak se dočkala Vysočina. V 79. minutě se Koudelka na pravém křídle probil přes tři hráče a na malé vápno předložil míč Urbánkovi, který předskočil obránce a otevřel skóre – 1:0. Výsledku dal v 88. minutě konečnou podobu Vodáčka z obdobné situace. Po samostatné křídelní akci zleva nahrával Vokoun – 2:0.

12.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 2:2
26.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:1