11.09.2012, Miroslav Fuks

Juniorka na svém hřišti podlehla Brnu

Juniorka na svém hřišti podlehla BrnuJuniorský duel mezi domácí Vysočinou a Brnem jihlavskému týmu nevyšel. Hosté byli důraznější a nebezpečnější. Po zásluze si připsali výhru 0:2 (0:0), když dvakrát skóroval Levai.

7.kolo, úterý 11.9.2012, 16:00
0:2
(0:0)
BrnoBrno

Góly: 59. a 84. Levai
Rozhodčí: Vlasjuk – Ratajová, Linhart
FC Vysočina: Hanuš – Cipruš (68. Vokoun), Kryštůfek, Fadrný, Urbánek (87. Vodáček) – Šuta (79. Přibyl), Sodomka (56. Zozulja) - Kliment, Zeman, Štancl – Koudelka.
Brno: Veselý – Matyska, Zezula, Huška, Janoščin – Přerovský, Malík, Kršák, Levai (90. Krejčíř) – Stehlík (87. Krška), Kunc (72. Lapeš).

První šanci si vypracovali hosté, když si v 8. minutě na ideální přihrávku do vápna naběhl Kršák. Z malého vápna však dobře postaveného Hanuše nepřekonal. První možnost Jihlava přišla v minutě 22., v níž Kliment poslal do vápna střílenou přihrávku, která nečekaně prošla až ke Štanclovi, který už nedokázal ideálně zamířit. Spíše bojovná první půle nepřinesla gól ani ve 40. minutě, kdy po centru Klimenta hlavičkoval nad branku Sodomka.

První čtvrthodina druhé půle nic nenabídlo. Dění rozčísla 59. minuta, kdy vyslal chybnou malou domů Cipruš a situace využil přesným obloučkem přes vyběhnutého Hanuše Levai – 0:1. O 2 minuty později už Brno mohlo vést o dvě branky, neboť útočník Stehlík si po brejku poradil s Fadrným a ve vápně ideálně našel volného Přerovského. Ten však placírkou z první pálil nad břevno. Brno bylo nebezpečnější a v 74. minutě krásně napálil odražený míč po standardní situaci Zezula. Hanuš však jeho ránu dokázal vytěsnit na břevno. Domácí juniorka se snažila, ovšem hrozila jen ze standardních situací. Navíc se musela obávat brněnských brejků. Jeden z nich zužitkoval ve svoji druhou trefu v zápase v 84. minutě Levai – 0:2.

„Dnes jsme tahali za kratší konec. Soupeř nás přetlačil silou a důrazem, navíc byl zdatnější i v kombinaci. Brno vyhrálo zaslouženě,“ stručně zhodnotil utkání Pavel Procházka, jeden z dvojice jihlavských trenérů.

8.kolo | Brno - FC Vysočina | 5:1
22.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0