26.08.2013, Miroslav Fuks

Juniorka na posílenou Olomouc nestačila

Juniorka na posílenou Olomouc nestačilaVítěznou sérii juniorky FC Vysočina krutě utnula Sigma Olomouc. Ta se v Jihlavě na hlavním stadiónu představila v silném složení s řadou hráčů prvoligového kádru, což se v průběhu duelu naplno projevilo. Domácí svému soupeři podlehli 0:4 (0:2), když skórovali Koutný, Plšek, Vepřek z penalty a Doležal.

6.kolo, pondělí 26.8.2013, 16:00, Jiráskova ul.

Diváci: 100
FC Vysočina: Kotnour – Dvořáček, Krejčí, Mikula, Levai – Tomovič (25. Kelbler), P.Demeter, J.Kučera, Fulnek - Teplý, Marcin (75. Pedro).
Olomouc: Chvěja – Sukup, Koutný, Kotouč (70. Herynek), Vepřek – Plšek (77. Richter), Houska, Stříž (64. Hýbl), Langer (56. Hladík) - Varadi, Doležal.

Domácí juniorka do zápasu vstoupila tradičně aktivně a už ve 2. minutě si vypracovala první příležitost. Tomovič unikl po pravém křídle a předložil míč před branku na Fulneka, ten ale ve stoprocentní šanci nezakroutil balón ke vzdálenější tyči a branku minul. Ve 4. minutě neuspěl ani Teplý, kterého poslal za obranu Kučera, ovšem střela jihlavského útočníka nebyla ani přesná, ani důrazná. Hanáci se do první šance dostali v 6. minutě, kdy se Plíšek dostal až před Kotnoura, ovšem pálil také vedle. V 16. minutě se po standardní situaci prodral k hlavičce Krejčí, ale jeho pokus nebyl dost razantní a Chvěja si poradil. Sigma šla do zaslouženého vedení v 18. minutě, kdy se hlavou prosadil stoper Koutný – 0:1. Ve 24. minutě se do šance dostal Stříž, ale nemířil přesně. V 35. minutě odmítl zvýšení skóre Langer, který chytrou zpětnou přihrávku Plška nevměstnal mezi tři tyče. Na druhou branku v Kotnourově síti však Sigma dlouho čekat nemusela, neboť ve 40. minutě zakončil olomouckou kombinaci tvrdou ránou Plšek – 0:2.

Sigma svoji herní převahu potvrzovala i ve druhé půli. Hned z kraje poločasu se prodral do šance olomoucký Doležal, jeho tvrdá rána z několika metrů z úhlu nadělala Kotnourovy potíže, ale brankou neskončila. V 50. minutě se k přímému kopu z ideální vzdálenosti postavil Vepřek a svůj pokus dokonale zakroutil pouze do břevna. Jihlava se do první možnosti ve druhé půli dostala v 61. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Fulnek a zakončoval chytře na vzdálenější tyč. Branku však minul. V 68. minutě byla nařízena penalta pro Olomouc po faulu Levaie. Vepřek ji bezpečně proměnil – 0:3. O osudu utkání definitivně rozhodl v 71. minutě Doležal, který si na centr vyskočil výše, než gólman Kotnour, a hlavou zvýšil na 0:4. Juniorka Vysočiny tak i ve třetím utkání Juniorské ligy proti Sigmě inkasovala 4 branky. V závěru dokonce mohl Doležal zvýšit hrozivě vypadající skóre, ale v šanci zamířil nad břevno. V 81. minutě se do ojedinělé šance Vysočiny dostal Teplý, ale branku netrefil. Na konečné porážce 0:4 se tak nic nezměnilo.

8.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 4:3
22.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 5:0