13.04.2015, juniorskaliga.cz

Juniorka na Dukle vstřelila pět branek za první poločas!

Juniorka na Dukle vstřelila pět branek za první poločas!Juniorský tým FC Vysočina na půdě Dukly Praha předvedl, proč náleží mezi přední týmy soutěže. Posílen o několik hráčů z kádru "áčka" naprosto ovládl první dějství, v němž vstřelil pět branek! Hattrickem se zaskvěl útočník Tomáš Duba a po jedné brance přidali Bojan Spirkoski a Jan Urbánek. Ve druhé půli už se skóre neměnilo, tudíž jihlavský tým z Julisky veze přesvědčivé vítězství 0:5.

Rozhodčí: Pechanec – Černý, Severý
Dukla Praha: Steinbauer – Bohánek, Hašek (46. Hajdarevič), Bezdička (46. Gajecký), Bezpalec, Toman, Děrgačev, Kovaľ (46. Farkaš), Mejdr (67. Zoubek), Volek (46. Schindler), Kulikov.
FC Vysočina: Soukup – Kukoľ, Pedro, Kryštůfek, Mlakić - Spirkoski (59. Ujčík), Klusák (59. Hron) - Batioja, Nerad, Urbánek - Duba (59. Kelbler).

První velkou příležitost si už ve druhé minutě utkání vytvořila pražská Dukla, Děrgačev ale svůj samostatný únik na branku nezvládl a balon poslal vedle. Na konci úvodní desetiminutovky se poté poprvé prosadila Jihlava, konkrétně Duba, jehož tečovaná střela skončila v síti - 0:1. Tentýž hráč si navíc ve 21. minutě naskočil na centr Nerada a hlavou zdvojnásobil vedení svého týmu - 0:2. A tím exhibice hostujícího mužstva zdaleka neskončila. Ve 28. minutě se střelou z bezprostřední blízkosti prosadil Urbánek a o pouhé dvě minuty později pronikl do pokutového území domácího celku Spirkoski, který střelou k tyči zvýšil již na 4:0 pro Jihlavu. V největší příležitosti Pražanů v prvním poločase se ocitl Bezdička, který ale svou střelou ve 39. minutě pouze orazítkoval břevno. Jihlavě se navíc podařilo vstřelit svému soupeři gól do šatny, poté co Duba zakončil úspěšně své sólo od poloviny hřiště a dokonal hattrick - 0:5.

V úvodu druhé půle bylo tempo hry celkem klidné a brankáři nemuseli řešit žádné obtížné situace. Až v 58. minutě se ocitl v zajímavé pozici hostující Spirkoski, jeho střela z úhlu ale zamířila mimo. Čestnou branku Dukly mohl vstřelit krátce po hodině hry Bezpalec, brankář Soukup však jeho pokus z volného přímého kopu chytil. A jeho spoluhráč Farkaš o chvíli později pro změnu zamířil nad. Definitivní gólovou tečku za utkáním 29. kola mohl čtyři minuty před koncem základní hrací doby napsat jihlavský Batioja, jeho lob ale trefil břevno domácí svatyně. Hosty to ale mrzet nemuselo, na Dukle totiž zvítězili jasným rozdílem 5:0.

"V první půli byla naše hra velice efektivní a produktivní. Ve druhém dějství už hra pod vlivem našeho výrazného vedení neměla takové tempo a utkání se spíše "dohrávalo"," řekl k vítěznému duelu trenér Pavel Procházka.

9.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 4:1
23.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:2