27.05.2012, Miroslav Fuks

Juniorka exhibovala proti Brnu!

Juniorka exhibovala proti Brnu!Juniorce FC Vysočina se nedělní duel se stejným výběrem Zbrojovky nadmíru vydařil. Jihlavští mladíci sice inkasovali první gól, ovšem poté do konce duel konto svého soupeře zatížili málo vídanými šesti brankami! Na zápas bude rád vzpomínat ofenzivní záložník David Vacek, který zaznamenal hattrick, a stejně tak i dorostenec Lukáš Masopust, který vstřelil své první dva góly za dospělé. Šestý zásah si připsal František Ptáček.

Diváci: 50
FC Vysočina B: Procházka - Šandera (41. Vodáček), Ptáček, Kryštůfek, Beránek - Masopust, Zeman (80. Šuta), Kolařík, Dobrovolný - Vacek, Kavka (55. Štancl).
Brno B: Zadrapa - Matyska, Huška (46. Zezula), Kršák, Janoščin – Michna, Jukl (60. Lapeš), Varaďa, Vávra - Štourač (66. Stehlík), Kunc.

Standardní referát o utkání obsahuje výčet šancí obou celků, ovšem v tomto měření juniorek by délku textu neúměrně prodloužil. Soustřeďme se tedy hlavně na brankové situace, ikdyž tyč brněnské branky, kterou nastřelil Vacek ve 14. minutě, by jindy za pozornost stále. Jenže to by konstrukce brněnské branky nesměla zvonit i v dalších situacích. Navíc domácí mladíci zejména ve druhé části neproměnili řadu jiných příležitostí. Kdo by to však čekal, když v 18. minutě brněnský Michna prošel přes půlku hřiště a přesnou střelou poslal hosty do vedení. Vysočina usilovala o vyrovnání a to se jí podařilo ve 33. minutě, kdy po krásné kombinaci na levé straně srovnal Vacek. Tentýž hráč vstřelil možná klíčovou branku před poločasovým odchodem do kabin. Nádherně se trefil a poslal Jihlavu do vedení 2:1.

Brno ve druhé části otevřelo hru, což však na větším hřišti v areálu Na Stoupách byla voda na jihlavský mlýn. V 51. minutě skóroval poprvé mezi dospělými dorostenec Masopust a zvýšil tak jihlavský náskok na 3:1. V minutě 74. rozebrali domácí fotbalisté brněnskou defenzivu a stoper Ptáček navýšil vedení na 4:1. Jihlavská kanonáda však neměla konce, neboť v 84. minutě zaznamenal svoji druhou branku v zápase pravý záložník Masopust. Skóre dal konečnou podobu na 6:1 v 87. minutě středopolař Vacek, který tak završil hattrick. Zakončil po rozebrání brněnské defenzívy lehce do prázdné brány.

„Dnes dostali větší příležitost další mladíci Beránek a Vodáček, který předčasně vystřídal Šanderu. Zápas nám opravdu perfektně sedl. Podali jsme dobrý výkon a předvedli jsme řadu utěšených kombinací. Ty jsme završili šesti krásnými brankami. Soupeř už v závěru rezignoval, naopak naše hra neměla daleko do exhibice," neskrýval po utkání spokojenost trenér Roman Kučera.