30.05.2012, Miroslav Fuks

Juniorka domácí rozlučku výsledkově nezvládla

Juniorka domácí rozlučku výsledkově nezvládlaJuniorka FC Vysočina se rozhodla duel proti Baníku Ostrava předehrát a tak se s MSFL na domácí půdě rozloučila už ve středu 30. května. Velice pravděpodobně tak šlo o historický vůbec poslední utkání jihlavského béčka ve třetí nejvyšší soutěži. Závěrečná mladíkům FC Vysočina vyšla herně, nikoli však výsledkově. Tým vedl po brance Aloise Zemana 1:0, ovšem v poslední desetiminutovce o vše přišel.

Diváci: 50
FC Vysočina B: Procházka – Beránek, Ptáček, Krystůfek, Fadrný – Vodáček (82. P.Demeter), Zeman, Kolařík, Dobrovolný – Kavka (66. Kelbler), Štancl.
Ostrava B: Hlaváč - Velner, Kaizar Skoupý, Vengřinek - Vaněk, Šustr (66. Váňa) – Dostál (70. Malchárek), Stránský (90. Šimánek), Dressler – Boháč.

Domácí celek povzbuzený výraznou nedělní výhrou nad juniorkou Brna byl prakticky po celý zápas aktivnějším týmem a držel míč. Baník hrál s respektem a soustředil se na bránění v bloku. Jihlavský tým trpělivě směřoval k první brance zápasu, kterou po zásluze zaznamenal v 65. minutě Zeman. Obránci soupeře udělal na hranici pokutového území kličku do protipohybu a krásně vymetl šibenici. Už předtím Vysočina nastřelila tyčku a její hráči neproměnili další dvě velké příležitosti.

„Klíčový moment přišel zhruba v 70. minutě, kdy Štancl neproměnil velkou šanci zvýšit naše vedení na 2:0. Bohužel, pojišťovací branku jsme nepřidali a nakonec jsme z utkání odešli s prázdnou. Nejdříve v 81. minutě nádhernou střelou z 30 metrů vyrovnal Stránský a v samotném závěru utkání, kdy jsme se hodně tlačili do útoku, v pokutovém území podklouzl Ptáček a Vengřinek vstřelil vítězný gól zápasu. Baník, který celý zápas bránil a vytvořil si minimum šancí, z Jihlavy odvezl tři body. Je to škoda, protože naši mladíci dnes odehráli dobrý zápas,“ řekl po utkání trenér Roman Kučera, který se musel obejít bez několika zraněných hráčů a též bez výpomoci z dorostu U-19. Krátkou premiéru mezi dospělými si tak v roli střídajících hráčů odbyli mladíci z týmu U-18 – Patrik Demeter a Martin Kelbler.