31.07.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka do sezóny vstoupila cennou výhrou v Plzni

Juniorka do sezóny vstoupila cennou výhrou v PlzniNový model Juniorské ligy, v němž den po prvoligovém zápase následuje měření juniorských týmů v obráceném hostitelství, Jihlavě na úvod přisoudil utkání v Plzni. Mladí hráči navázali na sobotní duel ePojistovna.cz ligy, když sehráli skvělý první poločas a vedli 0:3. V závěru zápasu se ale museli strachovat o remízu. Pod výhru 2:3 se brankami podepsali Marek Šerý, Jan Záviška a Davit Sargsyan.

Rozhodčí: Berka – Vlček, Fišer
Plzeň: Sváček – Petr, Hejda, Hašek, Brožík, Kopřiva, Matějka, Krušina (46. Havel), Kule, Suchan, Teršl.
FC Vysočina: Kotnour – Pěnkava, Pedro, Vedral, Dujmović - Vitásek (87. Beseda), Včelka (63. J.Novotný) – Záviška (22. Bajer), Sargsyan (55. Svatík), F.Novotný - Šerý.

Za výhru hostů mohl hlavně raketový start Jihlavy do zápasu. Hned ve čtvrté minutě parádním způsobem proměnil přímý kop kapitán Jihlavy Šerý, který vymetl šibenici domácí branky. A aby toho nebylo málo, o dvě minuty později ještě z protiútoku udeřil Záviška a bylo to 2:0. Další šance měli Plzeňané – nejprve po pasu Hejdy střílel Matějka v dobré pozici nad bránu, poté po centru Suchana pálil Kule, ale obranný val hostí prostřelit nedokázal. Velká rána pro svěřence kouče Schveinerta přišla ve 34. minutě, kdy z výborně vedeného protiútoku nacentroval Bajer na Sargsyana, který nedal domácímu brankáři Sváčkovi šanci zasáhnout – 3:0 pro Vysočinu. To ale z první půle nebylo všechno. Šanci na snížení měl po několika hlavičkách Jakub Teršl, domácí obránce ale trefil jen gólmana Kotnoura. Posléze tváří v tvář strážci hostující svatyně mohl skórovat Kopřiva, ale ani tato situace brankou neskončila.

Do druhé půle změnili viktoriáni rozestavení, což neslo své ovoce. Naprostou většinu druhé části utkání se Jihlavané bránili. Po hodině hry mohl snížit Suchan, jenomže jeho tvrdý projektil nebyl dobře mířený. Obrovskou šanci měl po pasu od Hejdy Matějka, ale ani on neměl přesnou mušku. Jihlava znovu spoléhala na protiútoky, ze kterého se v 69. minutě málem ujala čtyřbrankového vedení. Vedral ale z blízkosti hlavičkoval jen do Sváčka. Tlak Viktorie pokračoval dalšími šancemi. Nejprve zblízka Matějka trefil jen připraveného brankáře, posléze po přihrávce Hejdy pálil Suchan, nicméně ani on neprostřelil výborně chytajícího Kotnoura. Plzeňané se dočkali v předposlední minutě základní hrací doby, kdy se do odraženého balonu opřel Suchan. Domácí to evidentně povzbudilo, a když se o minutu později trefil i Matějka po centru Hejdy, bylo zaděláno na drama. Žádná další šance však již nepřišla a tři body tedy putovaly do Jihlavy.

„Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, když jsme už v 6. minutě vedli 0:2. Hráli jsme velmi dobře, plnili jsme taktické pokyny, sbírali jsme odražené míče a hrozili jsme z rychlých protiútoků. Trochu nás zabrzdilo zranění Honzy Závišky, který hrál velmi dobře a musel odstoupit s naraženými žebry. Poté už jsme nedokázali dostupovat soupeře tak, jak bychom potřebovali a Viktorka hrála dobře. My jsme se malinko dostali do problémů, přesto jsme udrželi do poločasu tříbrankové vedení. Ve druhé půli tlak Viktorky sílil, náš úkol bylo se snažit obranným blokem útoky rozbíjet. Měli jsme šance, kdy jsme mohli náskok zvýšit, ale v závěru utkání se stalo přesně to, co jsme nechtěli. Soupeře jsme dostali na koně a v závěru se díky nízké koncentraci báli o výsledek, což je pro nás velké ponaučení. Opravdu velký varovný prst. Ty naše protiútoky, ze kterých jsme tak hrozili, jsme měli řešit ještě lépe než třemi góly. Mohlo jich být více," řekl k zápasu trenér Jan Kameník.

1.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
30.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0