30.07.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka: Duel dvou rozdílných poločasů skončil remízou

Juniorka: Duel dvou rozdílných poločasů skončil remízouJuniorský tým do nového ligového ročníku vstoupil domácím duelem proti Brnu. Zápas proti 3. celku loňského ročníku Juniorské ligy nabídl dva rozdílné poločasy, když v tom první se domácí ujali vedení 2:0 po brankách Jana Závišky a Pavla Svobody. Zbrojovka však ve druhém dějství po zásluze vyrovnala na konečných 2:2.

1.kolo, neděle 30.7.2017, 11:00, Jiráskova
2:2
(2:0)
BrnoBrno

Góly: 29. Záviška, 33. Svoboda – 54. M. Vintr, 67. M. Vintr (pen.)
Rozhodčí: Slabý – Hájek, Hock
Diváci: 60
FC Vysočina: Kolář – Vašíček, Rychetník, Vedral, Novotný – Svatík, Kolčava - Záviška, Časta (85. Beseda), Průša – Svoboda (66. Fikar).
Brno: Halouska – Obůrka, Gáč, Zukal, Jovanovič (C), Sedlák, Ashiru Musefiu, Janoušek, Krejčí, Vintr O., Vintr M. Náhradníci: Šustr, Tulaydan, Kroutil, Svenssoun, Krula, Floder.

Od prvních minut utkání se jevila jako aktivnější hostující Zbrojovka. Hned v páté minutě se k opakované střele na vápně dostal Ondřej Vintr, ani jeden pokus se ale neujal. Na první ohrožení branky hostů si domácí fanoušci počkali až do osmnácté minuty, Kolčava se ale prosadit nedokázal. Dále bylo aktivnější Brno a jeho převahu až jako by přerušila povinná občerstvovací přestávka po pětadvaceti minutách hry. Poté se začala probouzet i Jihlava a její probuzení stálo za to. Nejprve se sám na branku řítil Svoboda, jeho kličku ale ještě Halouska vyhmátl. Varování hostům nestačilo a tak se o dvě minuty později opět sám před brankou zjevil Záviška, který už si věděl rady a tvrdou střelou za vzdálenější tyč poslal Vysočinu do vedení - 1:0. Silnou pětiminutovku a opaření hostů dokázal ještě zužitkovat ve prospěch domácích barev Svoboda, který čerpal z překrásného pasu kapitána Rychetníka a zahrál Halouskovi na nepopulární jesle - 2:0. V závěru mohl přidat třetí gól Záviška, ale jeho střelu hosté na poslední chvíli zablokovali.

Do druhé půle vstoupilo aktivněji opět Brno, kterému netrvalo dlouho, aby sklidilo za svou snahu ovoce. Hrozili především Marek a Ondřej Vintrové, kteří nedali Marku Kolářovi v brance Jihlavy příliš prostoru na oddych. Brankově se snaha hostů už po devíti minutách hry, kdy zakombinoval Janošek právě s Markem Vintrem, který projevil instinkt střelce a nekompromisní ranou rozvlnil síť poprvé - 2:1. Hra se postupem času přitvrzovala, převahou herní se ale i nadále prezentovali hosté. V sedmašedesáté minutě zápasu se jim po skrumáži ve vápně Jihlavy dostavila odměna v podobě nabídnutého pokutového kopu. Jeho exekuci si na starost vzal střelec první branky Marek Vintr a ani tentokrát se nemýlil - 2:2. Vyrovnávající branka vlila Zbrojovce energii do žil a následovalo dalších několik akcí, které rozhodně po brance volali. Sedlák ani Janošek ale nedokázali zamířit přesně a postupem času se hra opět vyrovnala. Až dvě minuty před koncem měl tři body pro Zbrojovku na noze Šustr, ale jeho střela postrádala razanci.

"Hrál se bojovný zápas, který nabídl dva odlišné poločasy. My jsme si v první půli vypracovali krásné akce, po nichž jsme v rychlém sledu vstřelili dvě branky. Navíc jsem v prvním dějství spálili další dvě možnosti. Jenže ve druhém poločase nás soupeř zatlačil a prokázal kvalitu. Rozdílovým hráčem byl zejména Ashiru, který nám dělal velké problémy. Brno tak po našich taktických chybách a poněkud přísné penaltě dokázalo vyrovnat. Zrodila se asi spravedlivá remíza. S výkonem týmu mohu být spokojený, neboť kluci na úvodní ligové kolo odvedli slušnou hru. Pochválil bych chtěl celé mužstvo, dařilo se klukům z "áčka" - Záviškovi a Novotnému," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka, jenž se musel vypořádat s řadou absencí: "V disciplinárním trestu je Vrzal a problém s kolenem má Sargsyan. Doufám, že do příštího utkání už budou fit Smejkal a Karmazín."

15.kolo | FC Vysočina - Brno | 0:2
29.kolo | Brno - FC Vysočina | 0:0