18.09.2011, Miroslav Fuks

Jihlavanky přehrály Hodonín

Jihlavanky přehrály HodonínJihlavské hráčky sehrály těžký duel proti třetímu celku tabulky Hodonínu. Po nevýrazné první půly se herně zvedly a své soupeřky přehrály. Pod zasloužené vítězství 2:0 (0:0) se svými brankamni podepsaly Petra Čechová a Petra Žampová.

4.kolo, sobota 17.9.2011, 11:00
2:0
(0:0)
HodonínHodonín

Góly: 60. Čechová, 87. P.Žampová
Diváci: 40
FC Vysočina: Havrdová - Wasserbauerová, M.Žampová, Štefaniková, Dáňová - Macháčková, P.Žampová, Šerá, Z.Žampová - Čechová (88. Lačná), Francálková (73. Valentová, 89 Vinická)

Hodnocení trenéra Josefa Žampy: "První půle se odehrávala ve středu hřiště. Odehrával se dost nezáživným fotbal z obou stran s velmi malými náznaky kombinace a málo šancemi. Jediná výraznější šance, kdy se domácí útočnice Čechová octla na vápně sama před golmankou, nedokázala proměnit.

Prvních deset minut druhého poločasu holky předváděly stejně nezáživnou hru, spíš oboustranně nakopávané balony, ikdyž v kabině dostaly dost výrazně najevo, že to takhle hrát nemůžou. Potom se ale domácí vrátily zpět k fotbalu, který jim vyhovuje, začaly kombinovat a na pronikající Šerou středem hřiště, po krásném pasu mezi obranu hostí, musel zákonitě přijít faul. V 60. minutě si postavila míč asi dvacet metrů od branky Čechová a krásnou střelou kolem zdi, kterou ještě malinko přizvedla domácí obránkyně, vymetla hostující golmance šibenici. Nadále se hrál výrazně lepší fotbal jak v prvních padesáti minutách, bylo to patrné i ze šancí na obou stranách. V 87. minutě domácí stoperka M.Žampová našla v blízkosti postranní čáry volnou střídající Valentovou a ta nabídla šanci skvělou přihrávkou mezi obranu hostujícího celku Čechové, která si převzala míč těsně za půlící čarou. V rychlém brejku, kde svým sprintem za sebou nechala všechny obránce, a tváří v tvář golmance, kdy mohla sama zakončit, podala míč nabíhající P.Žampové a ta se do otevřené branky asi z jedenácti metrů nemýlila. Holky si svým dobrým výkonem připsaly tři cenné body."