16.03.2008, Miroslav Fuks

Jan Veselý proti Lipové zkompletoval hattrick!

Jan Veselý proti Lipové zkompletoval hattrick!Velmi důležitý start MSFL dopadl z pohledu juniorky FC Vysočina na výbornou! Tým kouče Romana Kučery navázal na výborné výsledky z přípravy a Lipovou porazil přesvědčivě 4:1, když se hattrickem zaskvěl útočník Jan Veselý a jeden úspěch přidal Daniel Nešpor.

Ž.K.: Čermák, J.Veselý - Stroupek

FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Kříž, Wasserbauer, Nešpor - Čermák, Pacholík, Hušbauer (86. Chlup), Netrda (76. Chmelík) - Rabušic, J.Veselý (72. Procházka).
Lipová: Švéda - Stroupek, Hořava, Krejčíř, Suchánek (60. Marek), Tomčík, Simandl, Papica, Richter, Fiala, Hrubý.

Patnáctý celek tabulky třetí ligy představuje „C“ mužstvo Sigmy Olomouc a netají se cílem soutěž zachránit, což dokládala přítomnost olomouckého bosse Kubíčka. Start do zápasu a do MSFL vůbec se však Lipové vůbec nepovedl. Domácí celek vstoupil do zápasu velice aktivně a již v 10. minutě získal klíčový náskok 2:0. Oba góly zaznamenal Veselý, který nejdříve v 7. minutě šel důrazně za dlouhým nákopem Kříže a proti gólmanovi zkušeně zakončil. Tentýž útočník o tři minuty později skóroval hlavou po centru Netrdy z levé strany. Jihlava se poté stáhla do obranné ulity a soustředila se na brejky. Z nich se rodily nebezpečné situace, když po brance nejvíce volal průnik Čermáka, následný centr Netrdy a střela Rabušice, která skončila těsně vedla pravé tyče.
Druhá půle nabídla obdobný obraz. Hosté se neúspěšně tlačili před branku Štěpanovského a domácí čekali na další příležitosti. Blízko byl v 55. minutě Hušbauer, který se po přiťuknutí Veselého uvolnil ve vápně, ovšem mířil těsně vedle. Úspěšnější už byl kanonýr Veselý v 64. minutě, který si naskočil na rozehraný volný přímý kop a míč hlavou usměrnil do sítě. Naproti tomu hráč Lipové Marek v 70. minutě v dobré pozici pouze nastřelil spoluhráče. Neprosadil se ani mladík Rabušic, který v 75. minutě při samostatném postupu na gólmana neuspěl. Snaha hostí byla odměněna v 83. minutě, kdy na centr zleva naskočil Richter a nedal Štěpanovskému šanci. Naše juniorka však dokázala rychle odpovědět. Po další standardce Čermáka v 87. hlavou skóroval Nešpor.