01.05.2010, Miroslav Fuks

Holky zaslouženě přehrály Dobratice

Holky zaslouženě přehrály DobraticeDalším kolem pokračovala druhá nejvyšší soutěž žen, ve které si hráčky FC Vysočina poradily s celkem Comfort Dobratice po zásluze 4:1 (2:0). Naše hráčky zvítězily potřetí v řadě díky trefám Zdeňky Žampové, Kateřiny Valentové, Petry Žampové a Anny Lačné.

17.kolo, sobota 1.5.2010, 11:00
4:1
(2:0)
DobraticeDobratice

Branky: 4. Z. Žampová, 6. Valentová, 49. P. Žampová, 57. Lačná - 50. Heroková
FC Vysočina: Havrdová - Jančíková, M.Žampová, K. Pavelcová (81. Ryšavá), Štefaniková - Šerá (68. Nováková), Tichánková, Z. Žampová - P. Žampová (70. Procházková), Valentová, Lačná
Dobratice: Skočovská - Fischbachová (71. Štefková), Orečná, Mynářová, Školová (82. Lepíková) - Heroková (63. Kohútková), Veselá, Spratková, Smolíková (34. Klusová) - Skočková, Dunová

Domácí hráčky nastoupili do zápasu s velkým nasazením a již v 6. minutě zápasu vedli 2:0. Tímto výsledkem se děvčata uspokojila a převzala hru soupeřek, čímž se vytratil pěkný kombinační fotbal. Děvčata tak do poločasu dovolila soupeřkám i několik šancí. Po domluvě v kabině jsme se vrátili ke své hře a v 49. minutě zvýšili na 3:0. Soupeřkám se podařilo po druhé chybě v obraně snížit v 50. minutě stav na 1:3, ale zápas zůstal plně v režii jihlavanek. V 57. minutě zvýšili stav na 4:1 a tímto skórem zápas také skončil. Kromě dvacetiminutého výpadku v první polovině předvedly domácí hráčky pěknou kombinační hru.