28.08.2009, Jaroslav Wollmann

Historie se opakovala - Vysočina obranný val Hlučína neprolomila

Historie se opakovala - Vysočina obranný val Hlučína neprolomilaS cílem potvrdit tři body z Vlašimi nastoupili do utkání proti čtrnáctému Hlučínu hráči Vysočiny. Domácí se snažili, bojovali a byli aktivnější. Stejně jako při posledním výjezdu Hlučína na Vysočinu však hostující obranný val neprolomili. Největší možnost ke skórování měl ve druhé půli po přihrávce Matěje Vydry Stanislav Tecl, ale ideální možnost prováhal. Svěřenci Luboše Urbana tak získali pouze bod za remízu 0:0.

5.kolo, pátek 28.8.2009, 19:00
0:0
(0:0)
HlučínHlučín

ŽK: Caha, Veselý, Vydra, Šisler, Kadlec - Juřátek, Dohnálek, Koubek.
Rozhodčí: Bílek - Peřina, Moláček.
Diváci: 1500
FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Krutý, Gába (59. Lovětínský), Šisler, Gabriel (56. Korčián) - Vydra, Tecl
Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Žižka (82. Štýbar), Švrček - Javorek, Sokol (63. Koubek), Hrtánek, Juřátek, Dohnálek - Dobeš, Honka (76. Prokeš)

Kouč Luboš Urban poprvé jihlavskému publiku představil dvě nové posily – Jiřího Šislera a Roberta Cahu, který na postu levého beka nahradil Karola Karlíka. Oproti sestavě ve Vlašimi v základu scházel i Martin Vyskočil a místo něj dostal šanci na kraji zálohy Gabriel. Ke změně došlo i v útoku, kde scházel David Korčián. Místo něj se na hrot vysunul mladíček Matěj Vydra a na levé záloze kopal Peter Krutý.
Vysočina v utkání očividně strašně chtěla zvítězit. Tuhý obranný blok Hlučína, který jihlavskou aktivitu v průběhu utkání přetavil v křeč, překonat nedokázali. Vysočina v průběhu utkání prakticky netrefila branku a to z jednoduchého důvodu - hosté ji k ní nepustili. V první půli nebezpečně nad břevno hlavičkoval Tlustý po standardce zahrávané Šislerem. Vzruch přinesla i akce hostí z 28. minuty, kdy centr Sokola málem umístil za Winterova záda Honka. Nebezpečný byl i Tecl, který se zleva objevil před gólmanem, kterého přehodil, ale zároveň minul branku.
Druhá půle měla obdobný průběh – snaha a křeč Vysočiny, jejíž útoku Hlučín rozbíjel v jednotlivých defenzivních vlnách na své půli. Hosté navíc postupně začali vystrkovat brejkové růžky a dostali se i několika nepříjemným standardkám. Z jednoho přímáku těsně vedle šibenice střílel Šisler. Přesto se domácí kýžené výhry mohli dočkat. V 76. minutě se do otevřené obrany rozběhl Vydra, ideálně našel na velkém vápně volného Tecla, který však ideální příležitost ke skórování zahodil a v síti neskončila ani následné Vydrova dorážka. Závěr domácí dohrávali v úporné křeči a bez nápadu.