20.04.2013, Karel Líbal

Fotbalistky zůstávají na jaře neporažené

Fotbalistky zůstávají na jaře neporaženéDruhou jarní výhru si připsaly v sobotu hráčky FC Vysočina. Na svém hřišti zdolaly Olympii Bruntál po dramatickém průběhu 3:2 (2:0). Výhra je o to cennější, že už po čtyřech odvetných kolech tak jihlavské fotbalistky dotáhly svoji podzimní osmibodovou ztrátu na tohoto soupeře.

14.kolo, sobota 20.4.2013, 11:00
3:2
(2:0)
Olympia BruntálOlympia Bruntál

Góly: 38. a 41. Dáňová, 78. Štefaniková – 50. Hubáčková, 74. Jarošová. Rozhodčí: Soukupová – Straka, Strateny. Bez karet.
Diváci: 50
FC Vysočina: Ryšavá – Sedláková (72. Nováková), M. Žampová (57. Vinická), Štefaniková, Králíková – Z. Žampová, Šerá, Dáňová, Vejlupková – Jouklová, Lačná.

Důležité utkání začaly lépe domácí hráčky. Bruntál sice hrozil dobře sehranými rychlými brejky, během první půle přesto zahrozil pouze jedním nebezpečným závarem před domácí gólmankou.

Bojovný jihlavský celek si naopak vypracoval celou řadu brankových příležitostí, a pouze vinou zbrklosti domácích hráček byl dlouho na ukazateli skóre bezbrankový stav. Ten změnila až během své skvostné tříminutovky Adéla Dáňová. Nejprve se předvedla přesnou střelou k tyči z pětadvaceti metrů, o chvíli později si přesně naskočila a hlavou skórovala po rohovém kopu.

Dvoubrankové vedení zřejmě domácí hráčky ukolébalo, pravděpodobně si i připomněly podzimní duel, ve kterém podlehly 3:5, přestože v půli vedly 3:1. Aktivnější Bruntál ve druhé části rychle stav snížil a čtvrt hodiny před koncem duelu po chybě brankářky Vysočiny i vyrovnal.

Ani to však hráčky Vysočiny nezastavilo. O čtyři minuty později nasadila k velkému sólu na polovině hřiště Pavlína Štefaniková, obešla čtyři soupeřky a nekompromisní ranou ze strany prostřelila hostující brankářku.

ysočina tak ve čtvrtém jarním utkání podruhé zvítězila, a v součtu se dvěma remízami smazala podzimní manko osmi bodů právě na předposlední Bruntál. V příštím kole, ve kterém bude dohrána třetí čtvrtina soutěže, se Jihlava představí v Brně na hřišti Horních Heršpic.

„Kdybychom po prvním poločase vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit,“ uvedl po utkání trenér Vysočiny Miloš Císař. „Takhle jsme si vlastní vinou utkání zdramatizovali. Naštěstí se nám podařilo vstřelit vítěznou branku. Za bojovnost a za to, jak dokázala ještě zvednout hlavu, si zaslouží děvčata velkou pochvalu.“