09.11.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

FC Vysočina získal skalp lídra!

FC Vysočina získal skalp lídra!Kdo na vlastní oči neviděl, musí litovat! Fotbalisté FC Vysočina rozmetali v prach očekávání veřejnosti a odborníků a po výborném výkonu prodloužili svoji skvělou sérii bodových úspěchů i proti největšímu favoritovi - Viktorii Plzeň! V nedělním podvečeru se na beznadějně zaplněném stadiónu hrál strhující zápas v elektrizující atmosféře. Hosté šli do šťastného vedení v závěru první půle, ovšem Jihlavané duel proti lídrovi tabulky dokázali ve druhé půli strhnout ve svůj prospěch! Hrdiny nezapomenutelného duelu rozhodně nebyli pouze střelci branek Muris Mešanović a Lukáš Masopust.

14.kolo, neděle 9.11.2014, 17:00
2:1
(0:1)
PlzeňPlzeň

Góly: 57. Mešanović, 77. Masopust – 45. Limberský.
ŽK: Krejčí - Hejda.
Rozhodčí: Nenadál – Kordula, Urban.
Diváci: 4025
FC Vysočina: Hanuš – Vaculík (78. Marek), Kryštůfek, Krejčí, Hybš – Kučera, Jánoš – Fulnek, Šulek (56. Harba), Kukoľ (72. Masopust) – Mešanović. Náhradníci: Blažek – Bello, Kliment, Kosak.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Hořava (80. Kovařík), Hrošovský (80. Horváth) – Petržela, Vaněk, Pilař – Holenda (62. Tecl). Náhradníci: Bolek - Hubník, Bakoš, Rajtoral.

Kouč Roman Kučera učinil v sestavě oproti duelu v Teplicích jednu změnu, když zdravotně indisponovaného Ondřeje Šourka nahradil na postu stopera Lukáš Kryštůfek. Ten se tak vrátil do základní sestavy po pauze způsobené zraněním na Žižkově.

Plzeň začala aktivně a domácí tým obezřetně a se snahou o zabezpečenou defenzívu a rychlé brejky. Plzeňští se do první šance dostali v 11. minutě, ale Hejda z malého vápna po centru Hrošovského hlavou minul. Vysočina zahrozila v minutě 14., ovšem Mešanović Fulnekův nadějný centr nezpracoval ideálně a vzápětí marně avizoval ruku jednoho z obránců Viktorie. Souboj druhého nejhoršího ofenzivního týmu s lídrem pokračoval za mírné převahy hostů. Zejména Pilař dělal na levém křídle jihlavské obraně velké problémy. V 29. minutě o sobě dal poprvé vědět Mešanović, který po rychlém kontru elegantně převzal přihrávku Kučery a prověřil Kozáčika. Ve výborné atmosféře se hrál vypjatý duel s minimem velkých příležitostí, který spěl k bezbrankové první půli. Jenže hosté se v poslední minutě úvodního dějství důležité první branky dočkali. Hořava do vápna ideálně uvolnil Limberského, jehož střelu špičkou tečoval Vaculík za záda gólmana Hanuše, který očekával ránu v jiném směru – 0:1.

Gól do šatny však domácí tým nepoložil. Chvíli poté, kdy kouč Kučera do hry nasadil druhého útočníka Harbu, přišlo zasloužené vyrovnání. V 57. minutě Kukol se z křídla uvolnil do středu hřiště a skvělou přihrávkou mezi stopery krásně vysunul Mešanoviće, který prostřelil Kozáčika a po 462 minutách ukončil jeho ligovou neprůstřelnost – 1:1. Vzápětí bosenský útočník nepochopitelně odmítl druhý zásah, když zblízka netrefil odkrytou brankou po ideální přihrávce Harby, jenž na levém křídle „vymotal“ plzeňskou defenzívu. Vzápětí mohlo být veselo na druhé straně, obrovský závar v pokutovém území Vysočiny zakončil střelou do břevna Vaněk. Plzeň toužila po třech bodech a dávala tak prostor pro nebezpečné brejky Vysočiny. V 73. minutě nebezpečně centroval z pravé strany Masopust, ale Kučera nedokátal hlavou zakončit přesně. O čtyři minuty později se jejich spolupráce obrátila a znamenala vítěznou trefu! Kučera se výborně uvolnil na levém křídle a na zadní tyč předložil ideální přihrávku na malé vápno na nabíhajícího Masopusta, jenž svoji obnovenou premiéru před domácím publikem po zranění oslavil tím nejlepším způsobem – brankou na 2:1 proti Plzni! Závěr byl pro fanoušky Vysočiny nervydrásající, neboť Plzeň si dokázala vytvořit místy až drtivý tlak, ale ani po sérii standardních situací, které zahrával střídající Horváth, vyrovnat nedokázala. Západočeši tak poprvé od srpnového utkání na Slavii (0:1) nebodovali.