15.01.2011, Miroslav Fuks

FC Vysočina remizoval s účastníkem Corgoň ligy

FC Vysočina remizoval s účastníkem Corgoň ligyJihlavští fotbalisté proti MFK Dubnica dvojí vedení neudrželi a nakonec proti poslednímu celku slovenské Corgoň ligy remizovali 2:2 (1:0). Díky trefám Radka Görnera z 13. a Jana Kopice z 64. minuty si do tabulky zimního Tipsport cupu připsal čtvrtý bod. Ve středu 19. ledna tým FC Vysočina čeká náročná prověrka proti Sigmě Olomouc.

DubnicaDubnica
turnaj, sobota 15.1.2011, 12:00
2:2
(0:1)

Góly: 13. Görner, 64. Kopic – 56. F. Vavrík, 84. Augustíni
FC Vysočina: Svoboda – Gabriel (60. R.Demeter), Šimáček, Halama (56. Ptáček), Cihlář – Veselý, Görner, Gába, Krutý (46. Kopic) – Mešanović (66. T.Kučera), Bača (24. Tecl).

Kouč Josef Vrzáček musel slevit ze svého záměru dát proti Dubnici příležitost hráčům, kteří nenastoupili do úvodního duelu turnaje proti Znojmu. Vzhledem k drobným zdravotním problémům totiž dostali volno Uvarenko, Rožník, Dolejš, Dort, Tlustý, Šimonek a Gavrić. Navíc už ve 24. minutě ze hry odstoupil Bača.

Vysočina do utkání lépe vstoupila, byla aktivnějším celkem a dokázala vstřelit úvodní branku. Ve 13. minutě se totiž do odraženého míče na hranici šestnáctky opřel Görner a otevřel skóre duelu. Jihlavští hráči měli hru nadále pod kontrolou, ale po náročné kondiční přípravě jim scházela dynamika a lepší pohyb. Šancí tak bylo minimum.

„Ve druhé půli jsme soupeře začali více přehrávat. Bohužel, po hrubé chybě jsme Dubnici umožnili v 56. minutě vyrovnat. Už po osmi minutách se však na levé straně individuálně prosadil Kopic a znovu jsme vedli. Nadále jsme byli lepší a neproměnili jsme hned tři vyložené šance v podání Tecla, Gáby a Kopice. Šest minut před koncem tak přišel trest – po nedorozumění ve středu obrany Dubnica vyrovnala na konečných 2:2. To mne rozladilo, protože tento duel jsme měli minimálně o gól vyhrát,“ řekl k zápasu trenér Vrzáček.