23.06.2018, Miroslav Fuks

Duel Vysočiny s Pardubicemi opět vítěze nepoznal

Duel Vysočiny s Pardubicemi opět vítěze nepoznalMěření sil FC Vysočina a Pardubic potvrdilo, že přípravné duely těchto týmů vítěze nepoznávají. I na hřišti Sokola Bedřichov se hrálo vyrovnané utkání, v němž se oba celky rozešly po zásluze smírně 1:1 (0:0). Jihlava šla zkraje druhé půle do vedení díky trefě Nikolase Daníčka, ovšem hosté o chvíli později dokázali vyrovnat. I ve druhém letním přípravném zápase FCV se tak zrodila remíza 1:1.

přát., sobota 23.6.2018, 11:00, Bedřichov
1:1
(0:0)
PardubicePardubice

Góly: 47. Daníček – 56. Kovář
Diváci: 200
FC Vysočina: I. půle: Sváček – Vaculík, Vedral, Štěpánek, Dujmović – Nerad, Smejkal – Fulnek, Zoubele, Javůrek - Svoboda. II. půle: Šampalík – Fulnek (60. Řezáč), Tlustý, Mikuška, Schumacher – Mara, Svatík – Javůrek (60. Matulka), Daníček, Novotný - Klíma.
Pardubice: Šmíd – Prosek, Čmelík, Zukal, Blecha, Černý, Šejvl, Jeřábek, Mužík, Fousek, Petráň. Náhradníci: Kühnel, Březina, Kašiar, Látal, Kovář, Šafařík, Sokol, Letáček.

Kouč Martin Svědík do utkání nasadil dvě odlišné jedenáctky, když individuální či kondiční trénink měli ordinován Urblík, Levin, Kolář, Mašić, Čáp a Turyna. K dispozici už byl Kamso Mara, naopak tým už opustil testovaný Kamerunec s norským pasem Thierry Dabove.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří po většinu utkání působili sehranějším dojmem a lépe kombinovali. Postupně však převzali iniciativu domácí a zejména dvě šance mladíka Svobody a příležitost Fulneka volaly po brance. Neujala se ani dorážka Zoubeleho. Nebezpečné akce nabídlo i dění před jihlavskou brankou, ovšem gólmanem Sváček či defenzíva FCV si s nimi dokázala poradit. Druhé dějství nabídlo méně gólovek, ovšem branky nechyběly. Skóre duelu otevřel ve 47. minutě Daníček, k němuž z levé strany propadl centr aktivního Mary. Daníček si míč zpracoval a chladnokrevně skóroval. Hosté však dokázali zaslouženě vyrovnat, když už po devíti minutách byl na konci vydařené kombinace Kovář. V dalších minutách se činil zejména Klíma, ovšem dvě jeho zakončení v síti neskončily. Na druhé straně mohli vedení strhnout na svoji stranu i pardubičtí, ale v šancích neuspěli. Když se neujala ani nadějná hlavička hostujícího útočníka v poslední minutě, tak duel dospěl do zasloužené remízy 1:1.

Na Ježour TV nabízíme rozhovor s útočníkem Jiřím Klímou nejen o přípravném duelu proti Pardubicím.

2.kolo | FC Vysočina - Pardubice | 1:0
16.kolo | Pardubice - FC Vysočina | 0:0