17.01.2011, Miroslav Fuks

Dorost vedl 0:3 a nakonec prohrál

Dorost vedl 0:3 a nakonec prohrálStarší dorost v sobotu poprvé zasáhl do tradičního zimního Memoriálu Vlastimila Marečka. Naši mladíci na Slovácku po první půli vedli díky brankám Jana Klimenta, Jindřicha Kučery a Romana Turka již 0:3, ovšem domácí celek ve druhé části zúročil více čerstvých sil, výborný presink a chyby jihlavské obrany v dokonalý obrat. FC Vysočina tak prohrála 4:3.

SlováckoSlovácko
Turnaj, sobota 15.1.2011, 11:00
4:3
(0:3)
FC Vysočina dorostFC Vysočina dorost

Góly Vysočiny: Kliment, J.Kučera, Turek
FC Vysočina dorost: Malinkovič – Cipruš, Beránek, Turek, Tvrdý – Masopust, Hráček, Štancl, Kliment – Zeman, J.Kučera. Střídali: Brabec, Vokoun, Procházka a Vodáček

„Již v 11. minutě jsme vedli po pěkných kombinačních akcích zásluhou Klimenta a Kučery 2:0. Hrálo se v dobrém tempu a nasazení. Domácí se neustále snažili o vysoký presink, měli několik ložených šancí, ale dokázali jsme jejich příležitosti ustát. Naopak v závěru poločasu Turek krásně hlavou trefil Vodáčkův roh a vedli jsme o tři branky. Domácí o poločase vystřídali celou sestavu a mohli tím pádem navázat na důrazný vysoký presink. V rozmezí pěti minut dokázali snížit na rozdíl jedné branky, přičemž se tak stalo v 54. minutě po zaváhání obrany a v 59. minutě z pokutového kopu. Samozřejmě branky je nakopli a opět v rozmezí pěti minut mezi 72. a 77. minutou výsledek otočili. Nutno dodat, že po obrovských individuálních chybách v naší obranné fázi. V závěru utkání byla z naší strany snaha dobře rozehrané utkání alespoň zremizovat, ale dvě obrovské šance při závarech v malém pokutovém území jsme v samotném závěru nedokázali proměnit. Samotný výsledek nás samozřejmě mrzí, ale druhý poločas, ve kterém v našich řadách přišlo velké uspokojení z tříbrankového náskoku, budiž poučením do dalších přípravných zápasů,“ uvedl k utkání trenér Pavel Procházka, kterému scházeli zranění Kotnour, Císař a Šuta.