11.11.2006, Miroslav Fuks

Dorost si z Baníku veze třígólový příděl

Dorost si z Baníku veze třígólový přídělStaršímu dorostu se slibovaný reparát nezdařil. Po špatném domácím výkonu a porážce od Hradce Králové podlehli svěřenci trenéra Romana Kučery i na půdě ostravského Baníku. Mužstvo prohrála už potřetí v řadě a propadlo se do lepšího středu tabulky.

OstravaOstrava
14.kolo, sobota 11.11.2006, 12:00
3:0
(1:0)

FC Vysočina: Hlavoněk - Dvořák, Niederle, Filip, Vystrčil (60. Budzinský) - Benda (60. Pikl), Chmelík, L.Procházka (80. Bureš), Netrda - Tlačbaba, Stoszek.

Děj utkání výrazně ovlivnila již 2. minuta utkání, kdy se Baníkovci ujali vedení po hrubé chybě hostující obrany a gólmana Hlavoňka. V průběhu první půle sice Vysočina s domácími srovnala herní krok, výraznější gólové šance si však nevytvořila. Další rána přišla zkraje druhé části, kdy domácí zvýšili na 2:0 po další nečinnosti defenzívy. Poté už hosté vše vsadili na ofenzívu a dokonce si jihlavští hráči začali vytvářet šance. Hned třikrát mohly přinést změnu skóre akce střídajícího Pikla, ale nula na kontě Vysočiny stále zůstávala. Zároveň s tím hrozily ostravští nebezpečnými brejky, ze kterých padl poslední třetí gól zápasu. Jihlavskou střeleckou mizérii potvrdil v 82. minutě Chmelík, který neproměnil penaltu. „Strašně nás sráží chyby obrany a brankáře. Potvrzuje se, že kvalita naší ofenzívy je větší než defenzivní fáze. Navíc při zraněních útočníků Rabušice a Šamánka je oslaben i náš útok. Nyní se musíme maximálně soustředit na poslední podzimní zápas, ve kterém na domácí půdě hostíme Bohemians. Před zimní pauzou potřebujeme vítězství, které by nám výrazně zpříjemnilo přezimování,“ řekl nám po utkání trenér Kučera, který v Ostravě do sestavy poprvé zařadil mladší hráče Luďka Procházku a Adama Budzinského.