02.06.2014, Miroslav Fuks

Další juniorský gólový příděl si odvezlo Znojmo

Další juniorský gólový příděl si odvezlo ZnojmoJuniorský tým FC Vysočina se dnes v areálu Na Stoupách rozloučil s letošním ročníkem Juniorské ligy. Navázal na debakl do sítě Pardubic (12:1) a velkým gólovým přídělem vyprovodil i Znojmo. To si z Jihlavy odvezlo porážku 5:0 (1:0), když hattrick zaznamenal útočník Martin Kelbler a po gólu přidali Patrik Demeter a Edin Salcin.

Diváci: 80
FC Vysočina: Soukup - Hron, Pedro, Berky, Klusák - Fulnek, Demeter, Urbánek, Levai - Duba (60. Salcin), Kelbler (60. Maruš)
Znojmo: Bula - Pokorný, Honz, Dobrovolný, Klavík, Šálek, Le Minh (68. Uchenna), Hrazdílek (C), Janák, Landšperský, Kovařík

Když 12. května Jihlavané opouštěli Prahu potupeni debaklem 0:6 od Slavie, asi nikdo netušil, že i v tomto případě platí, že všechno zlé je k něčemu dobré. Od té doby se totiž jihlavská mašina rozjela úctyhodným způsobem. Nejen že od té doby ani jednou neprohrála (remíza 2:2 s Duklou, zbytek výhry), soupeřům navíc nasázela celkem 26 branek – během pouhých pěti kol!

Pokud se na zápas se Znojmem někdo opravdu dobře vyspal, byl to jihlavský Martin Kelbler. Od úvodních minut byl velice aktivní, cpal se do zakončení, očividně měl svůj den. Díky jeho důrazu v pokutovém území mohli domácí fanoušci poprvé radostně jásat, ve 20. minutě otevřel svou střelnici. Ve zbytku první půle se hrál poměrně vyrovnaný duel. Ač byli domácí lepší, i Znojmo zahrozilo občasnými gólovými pokusy, blízko branky byl především Landšperský, který ve velké šanci míč netrefil. To kapitán domácích Fulnek míč trefil náramně, bohužel pro něj jeho „pumelenice“ orazítkovala jen břevno znojemské klece.

Do druhého poločasu vstoupili znovu lépe domácí zásluhou Martina Kelblera a jeho brankou číslo dvě. V 53. minutě si naběhl na centrovaný míč zprava, nastavil hlavu a Jihlava vedla 2:0. Skvěle hrající Fulnek pak svému kamarádovi umetl cestičku k hattricku. V 56. minutě se uvolnil po pravém křídle, v pokutovém území Znojma byl nedovoleně atakován a sudí bez rozmýšlení odpískal pokutový kop. K exekuci se tradičně stavěl domácí Urbánek, své místo však záhy s chutí přenechal ve formě hrajícímu kolegovi – a ten nezklamal. Martin Kelbler zamířil přesně k tyči, nedal brankáři sebemenší šanci a završil svůj velký den hattrickem. V pohodě hrající Jihlavané ve zbytku druhé půle dominovali. Smolař Fulnek trefil již poněkolikáté tyč, příležitost k vsítění branky ale dostal Patrik Demeter, k němuž se míč od tyče odrazil a středopolař z Vysočiny skóroval. Konečnou podobu výsledku dal tři minuty před koncem střídající Edin Salcin, když po rychlém brejku domácích překonal nešťastného znojemského brankáře popáté. Jihlava tak vyprovodila svého soupeře „bůrem“ a hned po závěrečném hvizdu bylo jasné, že hůř jak osmá už letos neskončí.

"Konec soutěže poznamenal úroveň zápasu. Jsem rád, že jsme ve 2. poločase přidali na pohybu a utkání v klidu zvládli," řekl k loučení s letošním ročníkem Juniorské ligy trenér Pavel Procházka.

3.kolo | FC Vysočina - Znojmo | 4:0
17.kolo | Znojmo - FC Vysočina | 0:0