11.01.2017, Miroslav Fuks

Ani trojí vedení k výhře nad Znojmem nestačilo

Ani trojí vedení k výhře nad Znojmem nestačiloV zápasové premiéře roku 2017 šli fotbalisté FC Vysočina hned třikrát do vedení, ovšem k výhře nad druholigovým Znojmem to nakonec nestačilo. V mrazivém počasí na branky Davise Ikauniekse, Michaela Rabušice a Jana Závišky dokázali odpovědět Petr Kirschner a exjihlavští útočníci Rostislav Šamánek a Jakub Teplý.

přát., středa 11.1.2017, 13:00
3:3
(1:1)
ZnojmoZnojmo

Góly: 7. Ikaunieks, 54. Rabušic, 76. Záviška – 23. Šamánek, 58. Teplý, 82. Kirschner
Diváci: 50
FC Vysočina: I. půle: Rakovan – Vedral, Tlustý, Rosa - Vaculík - Nový, Vitásek, Hronek, Novotný – Dvořák, Ikaunieks. II. půle: Rakovan - Kryštůfek, Krejčí, Vitásek - Šulek - Fulnek, Záviška, Batioja, Novotný - Duba, Rabušic.
Znojmo: I. půle: Doleček - Helísek, Svozil, Atanasov, Cihlář, Holub, Motal, Nehyba, Pajdić, Frimmel, Šamánek. II. půle: Konvalina - Svozil, Rapouch, Mezlík, Javůrek, Štrombach, Urbančok, Teplý (c), Njire, Kirschner, Klíma.

Kouč Michal Bílek se rozhodl vyzkoušet netradiční herní schéma 3 – 5 – 2, přičemž nemohl využít absentující brankáře Hanuš a Kotnoura a hráče do pole Mišůna, Štěpánka, Urdinova, Urblíka a Zoubeleho. Naopak šanci dostal člen kádru juniorky Filip Vedral.

V první šanci utkání se v 5. minutě ocitl exjihlavský útočník Šamánek, ovšem před Rakovanem přestřelil. Z úvodní branky utkání se tak radovala Vysočina, když Dvořák po křídle vysunul Vitáska, jenž ve vápně našel Ikauniekse, který neměl problém prostřelit Dolečka – 1:0. V další jihlavské příležitosti se v 13. minutě ocitl Novotný, který přestřelil břevno, a chvíli poté Dvořák, jenž ve velké možnosti pálil těsně vedle. A tak ve 24. minutě zahřmělo před jihlavskou brankou. Standardní situace propadla na zadní tyč k Šamánkovi, který pálil přesně k tyči – 1:1. Chvíli poté si další nebezpečný pokus připsal Dvořák. Okolo 29. minuty si dvě možnosti připsali hosté. Nejprve Šamánek šikovně tečoval centr a Rakovan se musel hodně natáhnout, aby balón vyrazil k tyči. Z následného rohu hlavičkoval do břevna Frimmel. Znojemští byli v závěru prvního dějství aktivnějším celkem, což v 35. minutě dokumentovala střela Pajdiće, která letěla mimo tři tyče, a poté v 39. minutě střela Šamánka, kterou vyrážel gólman Rakovan.

Ve druhé půli Znojmo opticky více kontrolovalo míč, ovšem nebezpečnější byli domácí hráči, kteří vyráželi do rychlých kontrů. Ve 48. minutě měl šanci Javůrek, ale Rakovana nepřekonal. V 54. minutě šli domácí opět do vedení, když Novotný zleva poslal ideální centr na volného Rabušice, který si dal záležet, aby gólmana Konvalinu hlavou překonal – 2:1. Vedení Vysočině však dlouho nevydrželo. Šulek chyboval v rozehrávce, dvacet metrů od branky se k míči dostal exjihlavský útočník Teplý a technickou střelou překonal Rakovana – 2:2. V 62. v šanci neuspěl Duba a o tři minuty nebyl v šanci dostatečně přesný a důrazný ani Batioja. V 72. minutě se ke střele dostal Záviška, Konvalina míč vyrazil na roh. Na druhé straně nadějnou střeleckou možnost nevyužil jihlavský  hrot ve znojemských službách Klíma. O branku si vyloženě říkala 74. minuta, kdy Rabušic našel před brankou volného Batioju, kterého skvěle vychytal Konvalina. Jihlava se zaslouženého vedení přeci jenom dočkala v 76. minutě, když Fulnek pronikl po pravém křídle a na zadní tyči našel Batioju, kterému zakončení nevyšlo, ovšem k odraženému balónu se dostal přesně střílející Záviška – 3:2. V 80. minutě mohl jihlavské vedení zvýšit Rabušic, který byl na konci velkého přečíslení domácích hráčů. Až on se odhodlal ke střele, která však letěla mimo. A tak přišel trest. V 82. minutě si centr na zadní tyči našel Kirschner a na přední tyč trefil třetí a poslední vyrovnání stavu v utkání – 3:3. Nic na tom nezměnila poslední větší šance přípravného duelu, v níž v 87. minutě Urbančok nepřekonal Rakovana.