01.04.2014, Miroslav Fuks

Vysočina se v Plzni musela smířit s nejtěsnější porážkou

Vysočina se v Plzni musela smířit s nejtěsnější porážkou(6+0) + (5:0) = 1:0. I takovým vzorcem lze vyjádřit pohárové utkání mistrovské Viktorie Plzeň proti FC Vysočina. Duel dvou celků, které v uplynulém ligovém kole zazářily gólovými příděly, totiž více než šesti tisícovkám nabídl jediný gól, o který se v 78. minutě postaral Kovařík. O šance však nouze nebyla a jihlavský tým může velice litovat, že některá příležitost v plzeňské síti neskončila.

Diváci: 6102
Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth,Hořava – Petržela (46. Bakoš), Ďuriš (60. Wagner), Rezek (77. Kovařík) - Tecl. Náhradníci: Kozáčik - Hejda, Hubník, Štípek. Trenér Dušan Uhrin ml..
FC Vysočina: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Josl – Jánoš (79. Kučera), Karlík – Kukoľ (86. Fulnek), Koloušek, Kosak (74. Masopust) – Přeučil. Náhradníci: Vejmola – Vaculík, Vepřek, Harba. Trenér Petr Rada.

Trenér Petr Rada avizoval změny v sestavě, které v ofenzivní fázi skutečně učinil. Oproti poslednímu ligovému utkání proti Olomouci se do základní jedenáctky dostali levý záložník Kosak, středový záložníci Karlík a Koloušek a útočník Přeučil. Jen na lavičce tak zůstali Harba, Vaculík a Kučera. Středopolař Jungr do Plzně vůbec neodcestoval, naopak alespoň na střídačce už byl připravený Masopust a k atmosféře v „áčku“ poprvé přičuchl kapitán juniorky Fulnek.

Viktorka v úvodních minutách zápasu držela míč, kombinovala, ovšem na dostřel branky se nedostávala. K první střele zápasu se tak v 6. minutě dostal Kosak, ovšem z hranice vápna si na Bolka nepřišel. V 9. minutě hosté zahrávali rohový první kop zápasu, který však domácí odvrátili a následně vyústil k chybám jihlavské rozehrávky na obranné polovině. Naštěstí Rezek ani Tecl se k pořádnému zakončení nedostali. V 17. minutě se Vysočina dostala do obrovské šance. Kosak uvolnil do vápna Jánoše, který poslal míč před branku, kde však našel jen Limberského. Ten vrátil Bolkovi a zdálo se, že nebezpečí je zažehnáno. Kukoľ však plzeňského gólmana dobře atakoval a odražený míč se dostal na malé vápnok Přeučilovi, před kterým zívala odkrytá branka. Naštěstí pro domácí však přišel skluz jednoho ze stoperů a Přeučilova dorážka skončila jen na rohu. V 18. minutě kopal Koloušek standardní situaci z levé strany a zhruba na malém vápně našel zcela volného Krejčího. Jihlavský stoper však v ideální pozici hlavičkoval jen vedle tyče. Ve 21. minutě Viktoria obléhala branku Vysočina a její aktivitu zakončil střelou vedle z dvaceti metrů Čišovský. Ještě hůře chvíli poté se svým pokusem dopadl Petržela. Ve 23. minutě Přeučil našel před brankou pěkným centrem Kukoľa, který však hlavou z rohu malého vápna neohrozil branku, ani nenašel některého ze spoluhráčů. První velkou šanci Plzně spálil ve 23. minutě Tecl po přihrávka Rezka – bývalý jihlavský kapitán střílel z první vedle pravé tyče Hanušovy branky. V 29. minutě Koloušek vyslal do rychlého brejku po levém křídle Kosaka, který umotal Řezníka, ale svoji tvrdou střelu poslal jen do boční sítě. V 36. minutě Tecl uvolnil do vápna Limbreského, který špičkou poslal míč směrem ke skluzujícímu Mikulovi, trefil ho na zemi do oblasti hrudi a ruky a byla nařízena přísná penalta. Tu však Ďuriš neproměnil! Balón poslal těsně vedle levé tyče! Vysočina odpověděla rychlým brejkem po ose Přeučil – Kosak, kterou druhý jmenovaný zakončil střelou pravou nohou do Bolkovy náruče. Ve 42. minutě se k ráně z dvaceti metrů dostal Horváth, ale nastřelil jen obránce. Hanuš následně balón v poklidu sebral.

Zkraje druhé půle se čekal tlak domácího mistrovského celku, který však nepřicházel. Naopak v 51. minutě se do velké šance dostal po narážečce od Přeučila Kosak. Bolka ale nepropálil. V 53. minutě táhl Koloušek nadějný brejk, který však skončil jen rohem Vysočiny. V 58. minutě pálil za pokutovým územím Horváth, ovšem jen do náruče připraveného Hanuše. V 59. minutě potáhl míč středem hřiště Kukoľ, našel Josla a ten vypálil. Bohužel, ke své střele z utkání proti Sigmě se vůbec nepřiblížil. V 65. minutě se po standardce Horvátha dostal k hlavičce Wagner, jenže ale pokus byl velmi slabý. V 66. obdobně nedůrazně hlavičkoval po centru Limberského i Bakoš. V 73. minutě Vysočiny ztratila při rozehrávce míč a rychlý kontr Plzně zakončil Procházka – vedle pravé tyče. V 75. minutě doběhl Masopust zdánlivě ztracený balón, odcentroval před branku a Koloušek měl prostor ke střelbě. Ani on však branku netrefil. V 76. minutě útok Viktorie zakončoval Horváth, ale i on minul. Domácí se branky dočkali v 78. minutě, když Bakoš vysunul za obranu střídajícího Kovaříka, který prostřelil Hanuše – 1:0. V 82. minutě se po autovém vhazování dostal na malém vápně do šance Přeučil, ale v zakončení nebyl dostatečně důrazný. V 85. minutě skákal po rohovém kopu Kovaříka míč v jihlavském vápně, naštěstí Wagner jej do sítě usměrnit nedokázal.

10.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
24.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 1:1