(0:2)
Olomouc BOlomouc B

Góly za Vysočinu: 72. a 85. Vácha, 52. Pacholík z pen., 87. Veselý
FC Vysočina: Tulis - Heide (46. Bartoš), Vávra, Wasserbauer, Kopic - Veselý, Chlup, Vladyka (46. Pacholík), Liška - Perniš (46. Vácha), Šplíchal.

Vysočina v posledních dvou utkáních dosáhla zřídka vídané bilance - osmkrát inkasovala a vsítila sedm branek. Po remíze 3:3 v Trenčíně totiž ještě divočejším skóre 4:5 skončilo měření sil s druholigovou zálohou Sigmy Olomouc.
Náš tým se představil bez většiny stabilních opor a prostor dostali hráči širšího kádru, kteří neodjeli k duelu do Trenčína. Vzhledem k drobným šrámům byli šetřeni Kaplan, Peška a Šourek.

První půle byla velmi vyrovnaná s minimem šancí. Zatímco Vysočina nevyužila několik závarů a samostatný nájezd Perniše, tak olomoučtí mladíci skórovali ze standardních situací. Nejprve proměnili penaltu nařízenou za faul Wasserbauera a o chvíli později zamířil do Tulisovi sítě tečovaný přímý kop.

V druhé části padlo neuvěřitelných sedm branek. Nejprve Pacholík snížil na 1:2 z penalty nařízené po faulu na Veselého, ovšem v 61. minutě přišlo chybné vyběhnutí gólmana Tulise při centrovaném míči a hosté znovu vedli o 2 branky. Zanedlouho sice Vácha opět snížil, ovšem velká snaha Vysočiny o vyrovnání vytvářela okénka v defenzívě, ze kterých Olomouc trestala a zvýšila až na hrozivých 2:5. Naši hráči se však nevzdávali a po brankách Váchy a Veselého to v 87. minutě bylo zase pouze o gól. Kýžené vyrovnání však přes závěrečný tlak nepřišlo. Porážka však rozhodně nic nemění na faktu, že zápas splnil svůj přípravný účel uprostřed náročné zimní přípravy.

12.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 1:4
27.kolo | FC Vysočina - Olomouc B | 2:2