09.03.2012, Michal Jindra

„Druhý poločas jsme dominovali,“ těší kouče Pivarníka

„Druhý poločas jsme dominovali,“ těší kouče PivarníkaUž je to tady zase! Téměř dva tisíce diváků dorazilo na první letošní mistrovský zápas na domácím hřišti a hned bylo na co koukat. Sice úvod dějství proti Čáslavi byl opatrnější, přesto byli fotbalisté FC Vysočina trpěliví a díky tomu se mohli radovat z vítězství 3:0. Jihlavského trenéra Romana Pivarníka vítězství těší a tým chválil za nepanikaření.

A co přesněji Pivarník k zápasu řekl? „Musím říct, že nás čekal houževnatý soupeř a nebyl to pro nás vůbec lehký zápas. I tak jsme vstoupili do utkání celkem slušně, chtěli jsme hrát kombinačně a považovali jsme za důležité, že musíme vstřelit první branku, aby se nám hrálo lépe. Nepanikařili jsme, na první gól jsme vyčkali a myslím si, že jsme ve druhé půli dominovali. Jen mě mrzí, že kluci ve druhé půli neproměnili další gólové šance.“

Prostor na hodnocení pátečního duelu dostal také Oldřich Abrhám, trenér FK Čáslav. „První poločas měl velmi vyrovnaný průběh. My jsme si dokázali vytvořit gólovou šanci, bohužel jeden z našich hráčů tváří v tvář brankáři Blažkovi zklamal. A poté jsme bohužel nabídli Jihlavě vedení, čímž jsme domácí posadili do sedla. Druhý poločas už si totiž tak zkušený tým byl vědom svých sil a zápas už v pohodě dohrál.

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete názory střelců a Stanislavů Velického a Tecla