30.06.2015, Miroslav Fuks

Zúbek: Proti Slavii se budeme soustředit na defenzivní činnost

Zúbek: Proti Slavii se budeme soustředit na defenzivní činnostFotbalisté FC Vysočina mají za sebou devět dnů letní přípravy, chystají se na středeční duel proti Slavii a na dohled mají pondělní odjezd na klíčové soustředění v Horním Rakousku. Asistenta trenéra Marka Zúbka jsme požádali o aktuální pohled do jihlavského tábora.

 

Nelze začít jinak. Co říkáte na přestup Jana Klimenta do VfB Stuttgart?
Událo se to jako blesk z čistého nebe. Honza měl nepochybně vícenásobné štěstí. Vyšly mu ligové zápasy, které na vlastní oči sledoval kouč Dovalil, a dařilo se mu v přípravných utkáních s Ukrajinou. Nakonec do užší do nominace pronikl na poslední chvíli na úkor dalšího jihlavského odchovance Matěje Vydry, navíc mu do základní sestavy pomohl vleklý trest za žluté karty pro Kadlece. Rozhodně to ale nebylo jen o štěstí. Honza absolvoval velice dobrou zimní přípravu, kdy na sobě intenzivně pracoval a tím položil základ ke své dobré jarní výkonnosti, která vygradovala na EURU. Nabídku, kterou obdržel, absolutně nešlo odmítnout. Jsem přesvědčen, že Honza ve Stuttgartu prokáže své přednosti a prosadí se. Nadále však na sobě musí intenzivně pracovat.

Co napověděly výsledky testů na FTVS v Praze?
Dopadly velice dobře, dokonce jsme se ze všech testovaných týmů umístili hodně vysoko. Potěšilo nás zlepšení u většiny hráčů oproti zimním výsledkům. Současný mančaft tak má dobré předpoklady pro další sportovní rozvoj. Hráči jsou kondičně dobře připraveni.

Jakou skladbu měly vaše dosavadní tréninky?
Uvedené testy též ukázaly, že se hráči před startem letní přípravy kvalitně připravili dle individuálních plánů, tudíž teď nemáme důvod se intenzivně věnovat kondici. Můžeme plynule přejít do herních věcí, které jsou samozřejmě proloženy určitou dávnou kondičních prvků.

Přes některé odchody stále disponujete velmi početný kádrem. Marodka je však na úvod přípravy až příliš početná. Jak jsou na tom jednotliví hráči?
Do dosavadních zápasů jsme nemohli nasadit celou řadu hráčů, ale důležité je, že u žádného z nich se nejednalo o vážný problém. Trápí nás krátkodobá svalová zranění a též viróza. Další hráči jsou po zranění a hodláme je do zápasů nasazovat s rozvahou a postupně. Například proti Slavii poprvé nastoupí Dvořák. Do tréninku se zatím nezapojili Šourek a Vejmola, nedávno se zranil další gólman Kotnour.

Jak hodláte řešit zdravotní problémky na brankářském postu?
Momentálně pod vedení trenéra Blažka trénují Hanuš, mladíci Kolář a Soukup a též se s námi začal připravovat Štěpanovský. Jarda nad skladbou brankářské dvojice, která s námi pojede na herní soustředění do Rakouska, svědomitě přemýšlí a hledá tu nejvhodnější variantu.

Kdy předpokládáte první zúžení kádru?
Po sobotním Perleťovém poháru, tedy před odjezdem do Rakouska, kádr zúžíme na 20 hráčů do pole a 2 gólmany.  Ještě jsou tedy před námi tři duely, v nichž nás hráči mohou přesvědčit.

Jakou odezvu měly dvě výrazné porážky z uplynulého týdne? Proč byl herní rozdíl oproti soupeřům natolik výrazný?
První zápas lze brát s rezervou, neboť Slovan už měl za sebou herní soustředění v Rakousku a vstupoval do posledního týdne přípravy před startem v Evropské lize. Byl v přípravě mnohem dále, než my, naši hráči navíc byli den po kondičním testu. Další duel proti Dukle nás všechny hodně zklamal, neboť soupeř byl ve všech ohledech lepší. Řada hráčů si v těchto dvou zápasech poprvé vyzkoušela prvoligovou úroveň a my jsme si je otestovali v konfrontaci s kvalitním soupeřem. Moc dobře si uvědomujeme, že toto srovnání nedopadlo dobře.

Na posílení kterých postů se nyní soustředíte?
Odešli nám dva středoví hráči a levý obránce. Primárně tyto absence potřebujeme zacelit.

S čím půjdete do středečního duelu proti Slavii, které bude pikantní přítomností Josefa Jinocha na straně sešívaných?
Znovu nasadíme všechny dostupné zdravé fotbalisty, kteří se s námi připravují. Pevně věříme, že tým bude schopen podat lepší výkon. Především se budeme soustředit na zlepšení naší defenzivní činnosti..

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc červen jste zvolili Standu Klobásu

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ za zápasy nabitým červnem registruje vítězství staronového lídra. Poprvé od srpna loňského roku zvítězil v hlasování fanoušků šestadvacetiletý útočník Stanislav Klobása. Za uplynulý měsíc nastoupil do 7 duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a vstřelil 3 branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Vysočina Jihlava
1.SK Prostějov
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu