15.08.2019, Miroslav Fuks

Zlomí FC Vysočina svůj varnsdorfský komplex?

Zlomí FC Vysočina svůj varnsdorfský komplex?Z hlediska FC Vysočina asi nenajdete více neoblíbený venkovní zápas. A to rozhodně nejen z hlediska vzdálenosti a ujetých kilometrů. Ano, je jím duel ve Varnsdorfu, kde se jihlavský tým znovu představí v neděli 18. srpna od 17:00 hodin. Vysočina zde hodlá zabojovat o historicky první vstřelený gól, premiérové vítězství a tím i o udržení v čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

Je to tak. Vysočina ve Šluknovském výběžku ze tří utkání dosud nikdy nevyhrála, nevstřelila zde ani branku a získala jediný bod. Varnsdorf se vždy pyšnil precizní defenzívou, kolektivním výkonem a bojovností celého týmu. Rozhodně to platilo v uplynulém ročníku, kdy byl tým trenéra Davida Oulehly, jenž v minulosti působil u dorosteneckých týmů FC Vysočina, největším překvapením soutěže a pravidelně sbíral body. Nakonec jich získal 48, obsadil 6. příčku a inkasoval třetí nejnižší počet branek z celé soutěže - 26.

Aktuální pohled do tabulky je však pro Varnsdorf mnohem méně pozitivní. Mančaft v úvodních čtyřech kolech získal pouze 3 body za tři remízy v Líšni, s Třincem a s Chrudimí. V kontextu uplynulé sezóny nelze přehlédnout množství dosud inkasovaných gólů – 15! Jejich počet výrazně narostl po posledním kole, v němž varnsdorfští inkasovali ostudných osm branek v Hradci Králové. Oulehlův tým však dokáže gólově udeřit, o čemž svědčí 3 branky na kontě Davida Bredy a dvě dosavadní trefy Rudnytskyyho.

Vysočina na sever Čech vyrazí povzbuzena výborným vstupem do nového ligového ročníku a s velkým odhodláním ve Varnsdorfu konečně uspět: „Čeká nás náročný zápas, ostatně každý venkovní druholigový duel je velice těžký. Varnsdorf do soutěže nevstoupil dobře a potřebuje bodovat naplno. Navíc bude maximálně motivován touhou odčinit nevydařený zápas v Hradci. Jde o kvalitní nepříjemné mužstvo, které se na nás velmi dobře připraví,“ zdůraznil asistent trenéra Josef Mucha.

Kde vidíte silné stránky nadcházejícího soupeře a čím si vysvětlujete současné problémy ve varnsdorfské defenzívě? „Výsledkový propadák na půdě Votroků je trochu matoucí, neboť Hradec zužitkoval skoro každou šanci, co měl. A pak už se to veze. Takový zápas se občas stane každému mužstvu, navíc jim scházel vykartovaný stoper Kubista. A v předchozích duelech Varnsdorf sice docela dost branek inkasoval, ale stejné množství jich dokázal vstřelit. Přes oba vysoké stopery se těžko budeme prosazovat vzduchem. Ve středové řadě budou určitě nebezpeční Breda a Rudnytskyy, kteří navíc dobře zahrávají standardní situace. A pozor si samozřejmě musíme dát nejen na ně.“

Vzájemná bilance: 6 utkání 2 – 1 – 3  4:7 | 3 utkání 2 – 0 – 1  4:2 | 3 utkání 0 – 1 - 2  0:5

Poslední vzájemné utkání: 5.4.2019 - Vysočina v důležité bitvě proti Varnsdorfu předvedla svůj nejlepší jarní výkon a zcela po zásluze z něj vytěžila tři body! Svému sokovi tak v tabulce odskočila o šest bodů. Dvě branky vstřelili hráči FCV na konci prvního poločasu, kdy se prosadil Petr Breda a po něm z penalty Lukáš Vaculík. Hosté sice na začátku druhého poločasu z brejku snížili, ale dvougólové vedení vrátil FCV zpět Pavel Šulc - 3:1 (2:0).

Střelci: 4 – Klobása, 1 - Tijani.
Žluté karty: 2 - Novotný, Vaculík, 1 - Tijani, Klobása, Fortelný.

FK Varnsdorf

Sestava v posledním utkání: Samoel – Kazda, Richter, Rudzan, Heppner (35. Šimon) – Bláha (73. Novák), Kocourek – Rudnytskyy, D.Breda (57. Kim), Barac – Ondráček.
Trenér: David Oulehla
Střelci: 3 – D.Breda, 2 – Rudnytskyy, 1  Barac, Micovčák.