12.07.2017, Miroslav Fuks

Zkřížený vaz – společný osud Jozefa Urblíka a Petra Nerada

Zkřížený vaz – společný osud Jozefa Urblíka a Petra NeradaStřední záložníky Jozefa Urblíka a Petra Nerada, dva z nejkreativnějších fotbalistů FC Vysočina, v současné spojuje stejný osud v podobě toho snad nejhoršího fotbalového zranění – přetržení zkříženého vazu v kolenu. Zatímco Jožo se nachází v pokročilé fázi rekonvalescence a pobývá s týmem v Horním Rakousku, tak před Nerym je teprve operační zákrok, který odhalí skutečný stav jeho zranění.

 

Petr Nerad se do kádru FC Vysočina vrátil na startu letní přípravy poté, co skončilo jeho roční hostování v druholigovém Baníku Ostrava. Nastoupil do přípravných duelů proti Viktorii Žižkov a Prešovu a chystal se k odjezdu na soustředění v Horním Rakousku. Zbývalo jediné – odehrát poločas sobotního utkání proti Teplicím. V něm nastoupil do druhého poločasu a v 64. minutě byl blízko vyrovnávací branky. Na přední tyč si naběhl na přízemní přihrávku Závišky z pravého křídla, dostal se před gólmana a z první z malého vápna zakončil. Měl však dvojí smůlu. Gólman Grigar jeho teč šťastně vytěsnil, navíc se při pádu zranil: „Při zakončení a střetu s vybíhajícím brankářem jsem se trochu rozhodil a dopadl jsem nekoordinovaně na nataženou levou nohu. Uslyšel jsem zvuk, který nevěštil nic dobrého. Hned jsem věděl, že je zle,“ popisuje první momenty po sobotním zranění Petr Nerad.

Po úvodních vyšetřeních však třiadvacetiletému záložníkovi svitla naděje: „Po zaledování a zklidnění kolena jsem absolvoval funkční prohlídku ze strany lékaře. Ten konstatoval, že by nemuselo jít o vážné zranění. Bohužel, magnetická rezonance zobrazila přetržený přední zkřížený vaz a též poraněný meniskus. Přede mnou je tak pondělní operace u MUDr. Petra Novák ve vysočanském Centru léčby pohybového aparátu. Ta ukáže, nakolik tento obraz odpovídá skutečnému stavu. Pokud odhalí poraněný zkřížený vaz, tak artroskopie rovnou přejde do provedení plastiky Samozřejmě bych si moc přál, aby nakonec zůstalo jen u artroskopie.“

Pro autora pěti prvoligových branek jde o první vážnější úraz v kariéře: „Dosud moje fotbalová pauza přesáhla maximálně měsíc. Nyní to bohužel vypadá na delší přestávku. Mrzí mne to o to více, že jsem se v letní přípravě cítil hodně dobře a chtěl jsem zabojovat o místo v užším kádru FC Vysočina. Navnadil mne i rozhovor s trenérem Kopeckým, u něhož jsem cítil, že šanci v ligových zápasech mohu dostat. Nedá se však nic dělat. Nejsem první ani poslední fotbalista, kterého zranění kolena postihlo. Vždy jsem myslel pozitivně a už teď jsem odhodlán se co nejdříve vrátit na trávníky. A být ještě lepší, než dosud,“ uzavřel svá slova Petr Nerad.

O necelé tři roky mladší Jozef Urblík si přední zkřížený vaz poranil na konci února na tréninku. Zkraje března podstoupil operaci a nyní už reálně vyhlíží návrat na zelený pažit: „Jsem moc rád, že teď s klukama můžu být na soustředění v hornorakouském Bad Hall. Žiji s týmem a tréninkové dávky se mi takto mnohem lépe polykají. S mančaftem vždy absolvuji rozcvičku a poté s kondičním trenérem Mikšíčkem jdu posilovat či běhat. Těší mne, že už u některých mých cvičení nebo výběhů nechybí míč. Osobně se nyní cítím velmi dobře. Po návratu z Rakouska mne čeká vyšetření, po němž mi lékař snad umožní výraznější fotbalové zatížení a zapojení do tréninků. Aktuální předpoklad je takový, že bych zápasů mohl být k dispozici zhruba v polovině září,“ informoval slovenský střední záložník.

 
Aktuálně

Hráči a odchovanci FC Vysočina se v reprezentacích neztratili

Zatímco většina jihlavských fotbalistů během uplynulé reprezentační přestávky tvrdě trénovala a dobíjela baterky před náročným a velmi důležitým podzimním finišem, tak trojice jejich spoluhráčů vyrazila na srazy reprezentací. V dresech se lvíčkem na prsou se neztratili, což rozhodně platí i pro odchovance FC Vysočina v národním týmu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu