07.03.2013, Karel Líbal

Ženám v další přípravě nevycházela koncovka

Ženám v další přípravě nevycházela koncovkaDruhé utkání v přípravném období odehrály ženy FC Vysočina. Na chlup stejně v něm zopakovaly výsledek z letošní premiéry na Bohemians, s Loko Brno Horní Heršpice prohrály 1:4 (1:1).

V úvodním ze série domácích utkání před jarním startem odvetné části Moravské ženské fotbalové ligy předvedly hráčky Vysočiny bez ohledu na konečný výsledek solidní výkon.

V prvním poločase odehrály s ligovým rivalem, kterému v soutěži na podzim dvakrát jasně podlehly, vyrovnanou partii. V deváté minutě se také Jihlavanky dostaly do vedení, když povedenou kombinaci proměnila přesnou střelou k tyči z hranice šestnáctky Jouklová.

Hostující hráčky se v útoku příliš neprosazovaly, ale ve 23. minutě se dočkaly vyrovnání. Po rohovém kopu a závaru ve vápně nasměrovala míč do vlastní branky jihlavská středopolařka Lačná.

Po nerozhodném poločase začaly druhou půli aktivněji hráčky Vysočiny. Takřka půl hodiny nepustily soupeře na svoji polovinu, ale své, často i vyložené, šance trestuhodně zahazovaly.

Naopak po prvním vážnějším brejku Brňanek zaváhala v 75. minutě brankářka Vysočiny a hostující tým šel do vedení – 1:2. O tři minuty později nervózní Kolouchová selhala podruhé a Heršpice měly už dvoubrankový náskok. V závěru duelu po neubráněné standardní situaci dali hosté výsledku nezaslouženou pečeť jednoznačnosti.

„Po většinu utkání jsme byli lepším týmem,“ zhodnotil duel trenér Vysočiny Miloš Císař. „Dali jsme si však jednu vlastní branku, dvakrát zaváhala gólmanka a s tím už nešlo nic dělat. Nás jako trenéry ale potěšila viditelně kvalitnější hra celku a věříme, že se s ní dostaví i lepší výsledky.“

FC Vysočina – Horní Hešpice 1:4 (1:1)

Gól Vysočiny: 9. Jouklová. Diváci: 25.

Sestava: Kolouchová – Sedláková, Štefaniková, Dáňová, Z. Žampová – Francálková, Lačná, Šerá, Vinická – Burešová, Jouklová. Hokejově střídaly: Zadinová, Ryšavá, Wasserbauerová, Králíková.

Program přípravných utkání žen v březnu:

neděle 10. 3. v 10.00 FCV – Čáslav (Na Stoupách)
neděle 17. 3. v 15.00 FCV – Nové Město (Na Stoupách)
sobota 23. 3. v 14.00 FCV – Okříšky (Na Stoupách)

Moravskoslezská ženská liga:

sobota 30. 3. v 11.00 FCV – Olomouc (první jarní mistrovské utkání, hř. Na Stoupách)