16.09.2011, Michal Jindra

Zaslouženě jsme zvítězili, těší trenéra Pivarníka

Zaslouženě jsme zvítězili, těší trenéra PivarníkaVelké zklamání panovalo v FC Vysočina po vysoké prohře z minulého kola, kdy svěřenci Romana Pivarníka prohráli ve Varnsdorfu vysoko 4:0. To potvrdil i úvod pátečního utkání s Vlašimí, do kterého jihlavští vstoupili velmi opatrně. Hráči z Vysočiny ale soupeře nepustili do žádné gólové šance a brankami Tecla a Bači zdolali Vlašim 2:0. Oba trenéři se na pozápasové tiskové konferenci shodli, že domácí zvítězili zcela zaslouženě.

Jak viděl duel domácí trenér Roman Pivarník? „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, fotbalisté hráli aktivně, soupeře dostupovali a měli jsme poměrně jednoduchý přechod z obrany do útoku. Navíc jsme si vypracovali řadu šancí. Kolem dvacáté minuty, kdy přišla nevynucená zranění, se tempo trochu uklidnilo, ale do šancí jsme se stále dostávali a jedna z nich byla v devětatřicáté minutě proměněna. O poločase jsem hráče nutil, aby pokračovali v aktivní hře a nepouštěli soupeře do šancí, to fungovalo. V polovině druhého dějství jsme měli dvě velké gólové šance, které Tecl ani Mešanović neproměnili, ale nás to nepoložilo. A i přesto jsme v závěru dokázali vedení zvýšit. Velice mě těší, že hráči splnili mé úkoly, které zněly, abychom nepustili soupeře do šance.“

A co k utkání řekl vlašimský kouč Roman Nádvorník? „My jsme prospali první poločas, domácí nás přehráli v nasazení, agresivitě, získali územní převahu, takže se mi vstup vůbec nelíbil. Jihlavští poté převahu potvrdili vstřelenou brankou, která byla naprosto zasloužená. V druhé půli jsme se trochu zvedli, ale stále jsme si nevypracovali ani jednu šanci, o které by se dalo hovořit jako gólová. V závěru jsme hru otevřeli, fotbal se hrál nahoru dolu, ale ani tak se nám nepodařilo srovnat. Hráči z Vysočiny pak vstřelili druhou branku, která nás zcela položila. Kdybych to měl zhodnotit, tak jsme v celém zápase hráli tak třicet minut, a to je velmi málo.“

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete též názory střelců Stanislava Tecla a Martina Bači.