20.01.2014, Miroslav Fuks

Vysočinu v úterý prověří Spartak Myjava

Vysočinu v úterý prověří Spartak MyjavaV létě a též na podzim loňského roku se na stadiónu v Jiráskově ulici představili v přípravném utkání dva účastníci Corgoň ligy – Myjava a později Slovan Bratislava. Zima 2014 přichází čas odvet, tudíž jihlavský účastník Gambrinus ligy dvakrát vyrazí na Slovensko. Už v úterý 21. ledna do Myjavy, kde od 15:00 hodin nastoupí proti 5. celku slovenské I. ligy.

Letní přípravný zápas skončil 0:0, přičemž nyní by se asi fanoušci vůbec nezlobili, kdyby je nějaké branky zahřály. Mimochodem, dne 2. července v myjavském černobílém pruhovaném dresu nastoupil dnes již jihlavský krajní záložník Vladimír Kukoľ, před kterým je tak velmi pikantní zápas proti týmu, v němž strávil půldruhého roku. V duelu proti Spartaku odehraje minimálně pětačtyřicet minut, což dokládají slova trenéra Petra Rady: „V úterý dopoledne nás čeká lehčí trénink, po němž všichni dostupní hráči vyrazí do Myjavy. S ohledem na finálové rozuzlení Tipsport ligy, kdy nás možná čekají duely v pátek i v sobotu, chceme na Slovensku postavit dvě různé sestavy do každého poločasu a zápasovou zátěž tak rozložit mezi více hráčů. K dispozici bude opět stoper Šourek a poprvé v zimě i Tlustý. Naopak nadále schází Koloušek, Kučera a volno dostane i krajní záložník Kliment, kterého budeme s ohledem na problémy s úponem raději šetřit.“