15.07.2016, Miroslav Fuks

Vysočinu v sobotu prověří 4. celek turecké ligy - Basaksehir

Vysočinu v sobotu prověří 4. celek turecké ligy - BasaksehirHerní soustředění FC Vysočina v Horním Rakousku spěje ke svému konci. Jihlavský tým v sobotu 16. července odjede z relaxačního resortu Therme Geinberg do Salzburgu, kde od 18:00 hodin nastoupí proti istanbulskému klubu Basaksehir, který se připravuje na start v Evropské lize. Připomeňme, že před rokem Vysočina ve Steyeru podlehla 1:2 nejslavnějšímu tureckému klubu Galatasaray.

 

„Čeká nás velice silný protivník, který v uplynulém ročníky turecké ligy obsadil výbornou 4. příčku. Jsme rádi, že si nás zvolil pro přípravu před startem Evropské lize. Je zajímavé, že Basaksehir dnes nastoupí proti Viktorii Plzeň, tudíž si tento duel rozhodně nenecháme ujít a budeme jej sledovat. Zajímat nás bude jak forma Plzně, která nás čeká v prvním ligovém kole, tak budeme pozorovat i některé aspekty hry istanbulského klubu. Můžeme však očekávat, že turecký celek proti nám v sobotu nasadí jinou jedenáctku, než proti Plzni,“ odhalil pozorovatelskou misi asistent trenéra Roman Kučera.

„V zápase znovu hodláme umožnit větší porci minut hráčům, o nichž uvažujeme pro základní sestavu. Ta se nám už pomalu krystalizuje a my musíme zapracovat herní součinnosti týmu a automatizmech v defenzívě i ofenzívě. Už můžeme počítat s uzdravenými Krejčím, Šulkem a Šamánkem, naopak visí velký otazník nad nasazením Hronka. Ten si z duelu proti Duisburgu odnesl bolestivý šrám na kotníku a zatím s námi netrénoval. O jeho případném zařazení rozhodne lékař,“ doplnil Kučera.

Basaksehir Istanbul byl založen až v roce 1990, přičemž už v roce 2007 premiérově postoupil do nejvyšší soutěže. V roce 2013 sestoupil, ovšem o sezónu později byl zpátky mezi elitou. Hned v ročníku 2015/16 poprvé startoval v Evropské lize, když ve 3. předkole ztroskotal na nizozemském Alkmaaru. Momentálně se Basaksehir v Rakousku připravuje nejen na start Super Ligy, ale především na blížící se opětovnou účast v Evropské lize.

On-line přenos můžete sledovat
ZDE.

www.oberoesterreich.at

 
Související
Aktuálně

Aleš Křeček: Vyhrát mohly oba celky

Ani do třetice to v lize nevyšlo. Celý tým FC Vysočina přes enormní nasazení nedosáhl na kýžené vítězství a musel se proti Líšni spokojit s první bodovým ziskem v novém ročníku. Co po líté bitvě řekli do kamery klubové televize jeho důležití aktéři? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 15:30
1. FC Slovácko B
FC Vysočina Jihlava B
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu