22.08.2019, Zuzana Michalková

Vysočina v pátek nastoupí proti překvapení podzimu - Líšni!

Vysočina v pátek nastoupí proti překvapení podzimu - Líšni!V 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá Vysočina na domácí půdě soupeře, který zatím překvapuje ve všech směrech. V pátek 23. srpna od 18:00 hodin se popereme o 3 body s mančaftem, který v podzimní části ještě ani jednou neprohrál. Tím týmem není nikdo jiný, než nováček soutěže SK Líšeň!

 

První zmínka o kopané v Líšni se datuje již z doby před 1. světovou válkou, tedy do let 1911 – 1914, kdy bylo v Líšni několik mladých studentů a dělníků, kteří se snažili tento sport prosadit. Sportovní klub Československý socialista Líšeň vznikl v roce 1924.

Líšeňský fotbal si dlouhou dobu existence prošel skutečně vším. Zažil úspěchy, ohromná zklamání, slavné postupy i hořká zklamání z pádů. Několikrát hrozil klubu zánik nebo krach, ale naštěstí díky nezměrnému úsilí sportovců a jejich vedení dokráčel do dnešních dnů ekonomické stability, výrazného rozvoje areálu a slibných plánů do budoucna.

Klub na sebe upozornil na podzim 2007 vyřazením Slavie Praha z Poháru ČMFS, ovšem sportovní vrchol měl tento brněnský klub teprve před sebou. V roce 2009 poprvé vybojoval postup A mužstva do třetí nejvyšší soutěže v Česku. Na jaře 2012 se MSFL nepodařilo soutěž udržet, přičemž během tři ročníků sehrála Lišeň šest mistrovských duelů proti „béčku“ FC Vysočina. Na podzim 2014 se brněnský klub dokázal do MSFL vrátit a postupně se mu dařilo navyšovat výkonnost. V roce 2018 skončil ve III. lize na 3. příčce a v červnu letošního roku oslavil historický postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! A v té si zatím vede nad očekávání dobře!

Poslední vzájemný zápas: jaro 2012 - MSFL: SK Líšeň - FC Vysočina Jihlava B  1:4 (1:4)
Góly: 34. Krejčí M. - 5. Šandera, 15. Zeman, 36. Dobrovolný, 43. Sedláček
Sestavy: LÍŠ: Sedmidubský - Benešovský, Drábek, Čampa (8. Suchý), Dostálek, Krejčí Jan, Koudelka, Mičko (46. Široká), Skok (46. Oprchal), Krejčí Martin, Malý. VYS Uvarenko – Fadrný, Kryštůfek, Ptáček, Gavrić - Šandera (84. Cipruš), Kolařík, Vacek, Dobrovolný – Zeman (80. Kavka), Sedláček (66. Přibyl).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 5 – Klobása, 1 - Tijani

SK Líšeň

Pravděpodobná sestava: Šustr – Jeřábek, Hlavica, Bednář – Čermák – Reteno Elekana, Minařík, Suchý, Vintr – Machálek, Hladík.
Trenér: Miloslav Machálek
Střelci: 3 – Vintr, 2 – Krška, Hladík, 1 - Reteno Elekana, Rolinek, Machálek

Změny v kádru:
Příchody: Zikl, Kříž a Vintr (hostování FC Zbrojovka Brno), Čermák (přestup SK Dynamo České Budějovice), Hladík (přestup FC Viktoria Otrokovice), Jeřábek (hostování MFK Vyškov), Šustr (přestup MFK Vyškov), Málek (přestup FC Hlučín), Suchý (hostování 1.FC Slovácko).
Odchody: Krška (přestup FC Zbrojovka Brno), Černík a Jambor (konec hostování FC Zbrojovka Brno), Daněk a Minárčik (přestup Slovan Rosice), Krula (přestup 1.SC Znojmo), Smejkal (konec hostování FC Vysočina Jihlava), Vavřík (přestup FC Viktoria Otrokovice), Hanuš (přestup MFK Vyškov).

 
Související
Aktuálně

Hráči a odchovanci FC Vysočina se v reprezentacích neztratili

Zatímco většina jihlavských fotbalistů během uplynulé reprezentační přestávky tvrdě trénovala a dobíjela baterky před náročným a velmi důležitým podzimním finišem, tak trojice jejich spoluhráčů vyrazila na srazy reprezentací. V dresech se lvíčkem na prsou se neztratili, což rozhodně platí i pro odchovance FC Vysočina v národním týmu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu