17.07.2021, Michal Růžička

Vysočina v generálce na ligu vyhrála 1:0

Vysočina v generálce na ligu vyhrála 1:0Jihlava navázala na úterní vítězství nad Pardubicemi a v generálce na ligu porazila 3. ligový tým Živanice 1:0. Jedinou branku v utkání vstřelil Jakub Selnar, když dorazil odražený míč do sítě. V jihlavském dresu poprvé nastoupil i testovaný levonohý stoper kyperského původu Irodotos Christodoulou.

Jan Kameník do utkání poslal stejnou základní sestavu jako v úterním zápase proti Pardubicím: Vejmola – Křišťál, Vlček, Pojezný, Svoboda – Shudeiwa, Lacko – Arroyo, Zoubele, Selnar – Vedral

První větší příležitost si vypracovali domácí. V 10. minutě Luis Arroyo zatáhl míč na pravou stranu a odcentroval na nabíhajícího Filipa Vedrala, který míč posunul na zcela volného Jakuba Selnara. Hostující brankář mu ale rychle zmenšil úhel a jeho střela letěla pouze do brankáře. O dvě minuty později si připsal další velkou šanci Lukáš Zoubele. Nejstarší hráč v dresu Vysočiny postupoval z levé strany sám na brankáře. Jeho přízemní střela minula jen o kousek levou tyč. Ve 28. minutě Jihlava zahrávala rohový kop. K míči se dostal středopolař Shudeiwa, který se nerozpakoval a okamžitě vystřelil. Jeho ránu stačila hostující obrana zblokovat na volného Lukáše Zoubeleho. Navrátilec v jihlavském dresu vystřelil levou nohou pouze do prostoru, kde stál živanický brankář a jeho střelu chytil do rukavic. Živanice ve 33. minutě vystrčily růžky. Po ztrátě ve středu zálohy přišel centr z pravé strany rovnou do velkého vápna, kde se ke střele dostal hostující útočník. Jeho střela letěla naštěstí vysoko nad. První poločas skončil 0:0. Jihlava si sice připsala více příležitostí ke skórování, ale Živanice držely s Vysočinou krok, jak běžecky, tak i soubojově a po zásluze udrzěly remízový stav.

V 55. minutě padla první branka utkání. Lacko vysunul vystřídavšího Křivánka. Mladý křídelník zatáhnul míč a poslal prudký centr na hrotového útočníka Filipa Vedrala. Živanický stoper stačil před našim útočníkem zasáhnout míč, který vyplaval v polovině velkého vápna a zcela volný Selnar mířil přesně k tyči 1:0. V 72. minutě byl u skákajícího míče první Filip Vedral a postupoval přímočaře k brance soupeře. Před šestnáctkou posunul míč na nabíhajícího Selnara. Autor první branky vystřelil levačkou nad branku. Utkání skončilo vítězstvím Jihlavy 1:0

Čekali jsme, že zápas bude mít trošku lehčí průběh, protože se jednalo o poslední utkání před začátkem sezony. Řekl bych, že jsme se v mnoha situacích nechovali jak jsme měli, a zejména v tom, že se dostaneme do vyložených šancí, které neproměníme a zbytečně soupeři dovolíme, aby měl šanci s výsledkem něco udělat. Z tohoto pohledu jsem minimálně za první poločas velice zklamaný, že se nám nepodařilo vstřelit gól, který by nás možná trošku uklidnil a vlil by nám více sebevědomí do týmu. Ve druhé půlce byla hra trošku rozházená. Myslím si, že jsme tam potřebovali trošku klid na míči. Sice jsme vstřelili branku, ale v dalších šancích jsme se nedokázali prosadit. V tomto typu utkání, byť musím Živanice velmi pochválit, tak jsme měli vyhrát větším brankovým rozdílem. Očekával jsme lepší výkon hráčů, “ ohodnotil výkon týmu jihlavský trenér Jan Kameník.

Jak viděl utkání dnešní kapitán Lukáš Zub Zoubele: „Zápas byl náročný. V úterý jsme hráli těžký zápas s Pardubicemi a dnes jsme měli další zápas se Živanicemi, takže náročný týden. Šancí bylo dost. V prvním poločase jsem tam měl dvě šance. Měli jsme vést reálně 3:0. Nedali jsme. Soupeř se pak nabudí, a nakonec to bylo pouze hubené vítězství, ale vyhráli jsme, což je důležité. Myslím, že jsme na sezonu dobře připraveni a těšíme se až začne liga.