14.08.2020, Miroslav Fuks

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v Jablonci

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v JablonciVelmi těžkého soupeře zvolil FC Vysočina pro generálku na start nového ligového ročníku. V sobotu 15. srpna se tým Aleše Křečka představí na stadiónu 4. celku loňského ročníku FORTUNA:LIGY a účastníka nadcházející kvalifikace o Evropskou ligu – FK Jablonec. Výkop duelu je stanoven na 16:30 hodin.

 

Výraz generálka bohužel možná nebude z hlediska FC Vysočina na místě. S ohledem na aktuální koronavirovou nákazu v kádru Chrudimi totiž vážně hrozí, že jihlavský vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude odložen. Své o tom ví i kouč Aleš Křeček: „O situaci víme, ale nechceme ji vnímat tak, že by nás měla nějak negativně ovlivnit v tréninkovém procesu či přípravě na zápasy. Počítáme s tím, že se příští sobotu v Chrudimi hrát bude. Duel v Jablonci pro nás bude nepochybně náročnou prověrkou a my věříme, že tým v ní opět herně obstojí. Sestava však dost možná bude odlišná od té, která nastoupí do úvodu ligy. Kádr průběžně doznává změn, navíc nechceme riskovat zranění u hráčů, kteří nyní nejsou 100% fit.“

Jak byste popsal netradičně krátkou letní přípravu FC Vysočina, která právě teď finišuje? „Neměla charakter klasické předsezónní přípravy. Šlo o mix přípravného bloku a normálních tréninkových mikrocyklů před mistrovskými duely. Například v tomto týdnu, v němž byl vložen středeční zápas v horkém počasí proti Žižkovu, jsme ve čtvrtek ordinovali jen regenerační den. Cítil jsem, že hráči toho mají po utkání a náročných trénincích plné kecky,“ uvedl Křeček.

Oba celky se naposledy střetly v ročníku 2017/18, který nakonec po šesti letech znamenal sestup FC Vysočina z nejvyšší soutěže. A s Jabloncem to byly dva neslavné duely či spíše výbuchy. Nejprve si Vysočina ze Střelnice odvezla „rukavici“ a v odvetě Jablonec zastavil skvělý vstup FCV do jara – 0:4 (0:3). Nutno dodat, že za tu dobu se oba celky dramaticky proměnily. V severočeském celku lze tradičně nalézt poměrně výraznou exjihlavskou stopu. Na lavičce koučuje Petr Rada se svým asistentem Zdeňkem Kluckým, v brance se o své místo pere Jan Hanuš a ve stoperské dvojici se po zranění zabydluje David Štěpánek.

 
Související
Aktuálně

Aleš Křeček: Takto vybojované vítězství jsme fakt potřebovali

Odměna za dosavadní dřinu. Výhra semknutého bojujícího týmu, který na hřišti nechal duši. Nejen takto komentoval dnešní výhru FC Vysočina kouč Aleš Křeček. Jeho tým se dočkal prvního tříbodového zisku v sezóně a Jihlava se radovala z historicky prvního vítězství z Chrudimi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu