14.08.2020, Miroslav Fuks

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v Jablonci

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v JablonciVelmi těžkého soupeře zvolil FC Vysočina pro generálku na start nového ligového ročníku. V sobotu 15. srpna se tým Aleše Křečka představí na stadiónu 4. celku loňského ročníku FORTUNA:LIGY a účastníka nadcházející kvalifikace o Evropskou ligu – FK Jablonec. Výkop duelu je stanoven na 16:30 hodin.

 

Výraz generálka bohužel možná nebude z hlediska FC Vysočina na místě. S ohledem na aktuální koronavirovou nákazu v kádru Chrudimi totiž vážně hrozí, že jihlavský vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude odložen. Své o tom ví i kouč Aleš Křeček: „O situaci víme, ale nechceme ji vnímat tak, že by nás měla nějak negativně ovlivnit v tréninkovém procesu či přípravě na zápasy. Počítáme s tím, že se příští sobotu v Chrudimi hrát bude. Duel v Jablonci pro nás bude nepochybně náročnou prověrkou a my věříme, že tým v ní opět herně obstojí. Sestava však dost možná bude odlišná od té, která nastoupí do úvodu ligy. Kádr průběžně doznává změn, navíc nechceme riskovat zranění u hráčů, kteří nyní nejsou 100% fit.“

Jak byste popsal netradičně krátkou letní přípravu FC Vysočina, která právě teď finišuje? „Neměla charakter klasické předsezónní přípravy. Šlo o mix přípravného bloku a normálních tréninkových mikrocyklů před mistrovskými duely. Například v tomto týdnu, v němž byl vložen středeční zápas v horkém počasí proti Žižkovu, jsme ve čtvrtek ordinovali jen regenerační den. Cítil jsem, že hráči toho mají po utkání a náročných trénincích plné kecky,“ uvedl Křeček.

Oba celky se naposledy střetly v ročníku 2017/18, který nakonec po šesti letech znamenal sestup FC Vysočina z nejvyšší soutěže. A s Jabloncem to byly dva neslavné duely či spíše výbuchy. Nejprve si Vysočina ze Střelnice odvezla „rukavici“ a v odvetě Jablonec zastavil skvělý vstup FCV do jara – 0:4 (0:3). Nutno dodat, že za tu dobu se oba celky dramaticky proměnily. V severočeském celku lze tradičně nalézt poměrně výraznou exjihlavskou stopu. Na lavičce koučuje Petr Rada se svým asistentem Zdeňkem Kluckým, v brance se o své místo pere Jan Hanuš a ve stoperské dvojici se po zranění zabydluje David Štěpánek.

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu