17.09.2021, Zuzana Michalková

Vysočina se v sobotu představí v Třinci

Vysočina se v sobotu představí v TřinciDalším soupeřem hráčů FC Vysočina budou fotbalisté Třince. Sobotní utkání na třinecké půdě, v němž se Jihlavští pokusí navázat na vítěznou šňůru ze vzájemných zápasů, odstartuje v sobotu v 10.15 hodin.

FK Fotbal Třinec, sobotní soupeř Vysočiny, má na svém kontě po 7. kole F:NL šest porážek a jedno vítězství. S celkovým počtem tří bodů tak svěřenci trenéra Martina Zbončáka okupují dno druholigové tabulky.

"Čeká nás další venkovní utkání. Třinec v posledním zápase doma nebodoval, stejně jako jsme si my nesáhli na body v utkání s Opavou. Očekávám zápas, kde určitě oba týmy půjdou za dobrým výsledkem. My chceme odčinit domácí porážku a přivézt domů plný počet bodů. Třinec na druhé straně, byť se mu výsledkově tolik nedaří, tak v několika utkáních, jež jsme mohli vidět, projevil slušnou výkonnost, takže si myslím, že nás čeká utkání, které by mohlo být o jedné, možná dvou brankách a my se budeme snažit, abychom to byli my, kdo se na konci zápasu bude radovat ze tří bodů," prohlásil k blížícímu se duelu trenér Jan Kameník.

Na loňský domácí zápas s Jihlavou hráči Třince nevzpomínají rádi. Vysočina Třineckým nasázela pět branek a odjížděla tak domů s výsledkem 0:5. V jarní odvetě pak Jihlavští doma porazili svěřence trenéra Františka Straky 1:0. Jihlavě se více dařilo i před dvěma lety. V Třinci zvítězila 0:1, následně na to pak doma vyhrála 2:0. V sezóně 2018/2019 byla taktéž úspěšnějším celkem jihlavská Vysočina, z obou vzájemných duelů odcházela se třemi body.