30.07.2020, Miroslav Fuks

Vysočina se na úvod přípravy utká s tradičním soupeřem - Pardubicemi

Vysočina se na úvod přípravy utká s tradičním soupeřem - PardubicemiFotbalová Vysočina v sobotu sehraje úvodní duel letní přípravy. Po roce se vrátí do Hlinska, aby zde od 17:00 hodin změřila síly s tradičním sokem v přípravných obdobích – Pardubicemi. Mladý tým kouče Aleše Křečka tedy čeká zajímavá prověrka proti nováčkovi nejvyšší soutěže.

 

Připomeňme, že před rokem utkání skončilo remízou 2:2, když jihlavské branky zaznamenali Klobása a Svoboda. Oba celky sehrály přípravu i v zimním bloku, kdy Východočeši v Jihlavě zvítězili 0:2. Vzájemné duely v uplynulém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsou jistě v dobré paměti. Na podzim Vysočina v dramatickém utkání vyhrála 3:2 díky dvěma trefám Jawa a gólu Lacka. Jarní konfrontace vyzněla lépe pro domácí Pardubice v poměru 2:1, když za hosty snižoval z penalty Zoubele.

Nadcházející duel bude pro FCV první a pro Pardubice druhou (ve středu podlehly Chrudimi 3:2) prověrkou před novým soutěžním ročníkem a lze předpokládat, že do každého poločasu nastoupí odlišné sestavy. Ostatně to potvrzují i slova kouče Aleše Křečka: „Z 99% to tak bude. Nevylučuji však, že s ohledem na drobné zdravotní problémy budeme některé hráče šetřit, což by při karanténě části hráčů znamenalo, že nebudeme mít k dispozici dvě jedenáctky. Čeká nás důležitý test, zvlášť s ohledem na fakt, že nás čeká jen velmi málo přípravných utkání do startu ligy. Hráčům vždy zdůrazňuji, že do každého zápasu musí jít s jednoznačnou touhou zvítězit. V sobotu mne určitě bude zajímat i výkon jednotlivých fotbalistů a jejich porovnání s čerstvě prvoligovým celkem. U některých musíme rozhodnout, zda budeme mít zájem na jejich dalším působení v Jihlavě.

Jak jste spokojen s tréninky vašeho týmu v uplynulých dnech? „Po úvodních dnech přípravy mám z týmu veskrze pozitivní pocity. Vzájemně se poznáváme a nastavujeme si s hráči určitá interní pravidla. Jsem spokojen s tím, že jsme naplnili vše, co jsme si naplánovali,“ uvedl Křeček a vyjádřil se i k novým tvářím v týmu: „Všichni ukazují, že ani v jednom případě to nebylo šlápnutí vedle a potvrzují se informace, které jsme k těmto fotbalistům získali. Rozhodně nyní vytváří zajímavou konkurenci stávajícím hráčům. Zásadní jsou samozřejmě zápasy a já se těším, až je uvidím v sobotním utkání.“

Sobotní utkání bude možné sledovat živě na Youtube.

 
Související
Aktuálně

Vysočina se v sobotu představí v Třinci

Dalším soupeřem hráčů FC Vysočina budou fotbalisté Třince. Sobotní utkání na třinecké půdě, v němž se Jihlavští pokusí navázat na vítěznou šňůru ze vzájemných zápasů, odstartuje v sobotu v 10.15 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu