24.10.2019, Miroslav Fuks

Vysočina bude zítra hrát pro Oblastní charity Jihlava a Havlíčkův Brod

Vysočina bude zítra hrát pro Oblastní charity Jihlava a Havlíčkův BrodFotbalisté FC Vysočina do zítřejšího veledůležitého utkání proti Pardubicím vyběhnou v netradičních dresech s dominantním logem Charity Česká republika. Modrá trika ponesou též loga sponzorů zápasu a pod čísly všech hráčů budou figurovat jmenovky fanoušků, kteří si daný dres zakoupili. Celkový výtěžek charitativního projektu ve výši 66.000 Kč poputuje klientům Oblastní charity Havlíčkův Brod a Jihlava!

 

Sedm příběhů

Prostřednictvím sedmi krátkých videí jsme vám v uplynulých dnech ústy fotbalistů FC Vysočina prezentovali sedm konkrétních příběhů. Ty představují jen malou část skutečných lidských osudů, které nalezly pomoc a podporu u Oblastních Charit v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě.

Lamin Jawo
"V pátek proti Pardubicím budu kopat nejen za tým, ale také za pana P. a jeho dvě děti, se kterými zůstal sám, když ho náhle opustila manželka. Děti nastoupily do první třídy a rády by chodily do zájmových kroužků jako jejich kamarádi. Ovšem na ty už nezbývají panu P. peníze. Pojďme jim podat pomocnou ruku! Společně jsme přece silnější!"

Stanislav Klobása
"Paní H. žila několik let poklidný život se svými dvěma dcerami a přítelem. Vše se ale během vteřiny změnilo a z ideálního přítele se stal přítel tyran, který začal paní H. bít. Ta ihned s dcerami odešla a nyní se snaží dívkám vytvořit nový domov. Holky přestoupily na novou školu a taky by se chtěly opět vrátit ke svým zálibám, především k volejbalu a kreslení. Ale bohužel to v tuto chvíli není možné. V pátek proti Pardubicím jim dokážu, že společně jsme silnější a pomůžeme!"

Filip Vedral
"Já se pokusím v pátek proti Pardubicím svým výkonem pomoci také Petrovi s Pavlem. Ty vychovává jejich taťka společně s babičkou. Vzhledem k tomu, že má tatínek špatně ohodnocenou práci a musí platit ještě výživné na další dvě děti, nezbývají rodině skoro žádné finanční prostředky na to, aby kluci mohli navštěvovat kroužky a začlenit se tak více do kolektivu dětí, kde už to teď mají hodně těžké. Společně jsme totiž mnohem silnější!"

Tomáš Smejkal
"Rodina Z. se skládá z maminky a 3 dětí. Maminka se nedávno dozvěděla závažnou diagnózu a není úplně v jejích silách se dětem plnohodnotně věnovat. Ráda by dětem umožnila zážitky, které patří k dětství - děti milují výlety po republice, rády jezdí na tábory. My to tak nenecháme a pomůžeme, protože společně jsme silnější. Už v pátek proti Pardubicím."

Filip Novotný
"Paní M. má 4 děti – dcera navštěvuje první třídu, další dvě jsou v mateřské škole a s nejmladším je na mateřské. Aby si našla práci, to je prostě nemožné, alespoň v tuto chvíli. Je tedy odkázána na sociální dávky a rodičovský příspěvek – z těch sotva zajistí chod domácnosti a ošacení. Z čeho ale zaplatit věci do školy, školky, příspěvky a kroužky? Jsem rád, že můžeme pomoci! Vždyť společně jsme silnější. Už v pátek proti Pardubicím!"

Luděk Vejmola
"Jakub a jeho kolo – to byla nerozlučná dvojka. Každý den po škole na něj sedl a jel se projet. Nejčastěji do vedlejší vesnice za babičkou. V 10 letech ho na něm srazilo auto. 4,5 měsíce byl v umělém spánku – rodiče si vyslechli verdikt, že pokud přežije, bude celý život upoután na lůžku. Začal kolotoč rehabilitací a lázní. Kuba už naštěstí vozíček odložil a sám může chodit. Miluje fotbal, takže doufám, že si zápas proti Pardubicím si užije! Vždyť společně jsme všichni silnější!"

Jan Javůrek
"Honzík přišel na svět o měsíc dřív, než měl. Jako zdravé miminko. Bohužel hned druhý den mu praskly plíce. Rychlou operací mu doktoři život zachránili, avšak vzhledem k tomu, že byl za tu chvilku částečně bez kyslíku, došlo k poškození mozku a poškození dolních končetin. Neustálou pílí a tréninkem se rozmluvil a také trošku rozchodil. Nejraději ze všeho sportuje, fotbal a plavání ho baví ze všeho nejvíc, proto mu pomůžeme! Už tento pátek proti Pardubicím. Společně jsme silnější!"

O Charitě Česká republika

Charita pomáhá všem, kdo pomoc potřebují bez ohledu na barvu pleti nebo národnost. Pomáhá chudým, opuštěným, nemocným, starým, tělesně, mentálně, psychicky či zdravotně postiženým, bezdomovcům, matkám v tísni, opuštěným a týraným dětem, utlačovaným menšinám nebo třeba lidem postiženým katastrofami. Prostě všem, kteří se ocitnou v jakékoliv nouzi.

V rámci důležitého duelu proti Pardubicím se spojíme s Oblastními charitami Havlíčkův Brod a Jihlava, s jejichž pomocí podpoříme tři konkrétní charitní záměry - sportovní program v zařízení Adapta Jihlava a také službu ŠIPKA a Charitní domov, které spadají pod Havlíčkův Brod.

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu