04.02.2013, Miroslav Fuks

Výrazná jihlavská stopa v anketě Fotbalista roku 2012

Výrazná jihlavská stopa v anketě Fotbalista roku 2012Pondělí 4. února bylo v pražském Paláci Žofín vyhlášeno Slavnostnímu předání cen ankety T-Mobile Fotbalista roku 2012. V přehledu výsledků jubilejního 20. ročníku této prestižní ankety se výrazně prosadila stopa FC Vysočina. Theodor Gebre Selassie byl v hlavní anketě druhý a Matěj Vydra třetí mezi talenty!

 

Výsledky ankety:

FOTBALISTA ROKU 2012: 1. Čech Petr, 2. Gebre Selassie Theodor, 3. Petr Jiráček
TRENÉR ROKU 2012: 1. Vrba Pavel, 2. Šilhavý Jaroslav, 3. Bílek Michal
TALENT ROKU 2012: 1. Kalas Tomáš, 2. Pospíšil Martin, 3. Vydra Matěj
OSOBNOST GAMBRINUS LIGY 2012: 1. Horváth Pavel, 2. Štajner Jiří, 3. Lafata David
CENA LUKÁŠE PŘIBYLA 2012: 1. FC Viktoria Plzeň, 2. AC Sparta Praha, 3. FC Slovácko,
SÍŇ SLÁVY 2012: 1. Viktor Ivo, 2. Nedvěd Pavel, 3. Bican Josef

Theodor Gebre Selassie, pravý bek Werderu Brémy, který s fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí a vyučil se mu v FC Vysočina, obsadil v hlavní anketě „Fotbalista roku 2012“ druhou příčku za rekordmanem Petrem Čechem. Zároveň se tak stal nejlepším českým fotbalistou v poli za rok 2012! V přímém přenosu při přebírání ocenění poděkoval „všem spoluhráčům, se kterými dosud nastoupil, a všem trenérům, kteří ho dosud vedli“. V elitní dvaadvacítce nechyběli ani dva bývalí hráči Humpolce a Jihlavy Jan Kopic a Stanislav Tecl, kteří se ziskem 3 bodů brali 18. – 22. pozici.

Oba zmínění mladíci bodovali i v anketě „Talent roku“, ovšem body jim s ohledem na věkové omezení nebyly započítány. U jabloneckého Jana Kopice šlo o 6 hlasů a u plzeňského Stanislava Tecla to bylo hned 55 hlasů, které by ho poslaly až na 4. příčku ankety! Na dorosteneckého parťáka Matěje Vydru by ale stejně neměl. Kanonýra Watfordu zisk 142 hlasů vynesl těsně před něj – na bronzovou pozici! V téže kategorii obsadil se ziskem 17 bodů krásné 9.-10. místo záložník Lukáš Masopust.

V kategorii „Trenér roku“ došlo k minisouboji Romana Pivarníka a Františka Komňackého, kteří se rovným dílem podělili o vedení FC Vysočina v roce 2012. Nakonec výše skončil dnešní olomoucký lodivod, který se ziskem 9 bodů obsadil 11. – 13. místo. František Komňacký skončil s osmi hlasy čtrnáctý.

Velezkušený gólman Jaromír Blažek se již několik umístil vysoko v anketě „Osobnost Gambrinus ligy“. Za rok 2012 obdržel 42 hlasů, které ho vynesly na 5. pozici. Jihlavský středopolař Václav Koloušek sebral 12 bodů a tím 8. místo.

Novinkou 20. ročníku ankety byla „Cena Lukáše Přibyla“ pro prvoligový fotbalový klub, který v rámci daného kalendářního roku nejlépe pracoval se svými fanoušky. A to ať už na základě jednotlivého projektu či v celoročním kontextu. Alespoň bod získalo 13 klubů a mezi nimi nechyběl ani FC Vysočina. Zisk jediného bodíku znamenal 9. – 13. příčku.

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Vyhrát mohly oba celky

Ani do třetice to v lize nevyšlo. Celý tým FC Vysočina přes enormní nasazení nedosáhl na kýžené vítězství a musel se proti Líšni spokojit s první bodovým ziskem v novém ročníku. Co po líté bitvě řekli do kamery klubové televize jeho důležití aktéři? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu