25.05.2016, Miroslav Fuks

Vrzáček: Koncentrujeme se na individuální rozvoj hráčů

Vrzáček: Koncentrujeme se na individuální rozvoj hráčůO víkendu dopsal svůj příběh čtvrtý ročník Juniorské ligy. Z pohledu FC Vysočina bylo na jeho konci výrazné vítězství na Julisce a celková 10. příčka tabulky. Jihlavští mladíci tak dosáhli na dosud nejhorší umístění během účinkování Vysočiny v juniorské soutěži. V meziročním porovnání jde o propad o čtyři místa tabulky. V čem spatřuje příčinu trenér mužstva Josef Vrzáček?

 

Předně je třeba zdůraznit, že u juniorského týmu nikdy nebylo a asi ani nebude prioritou tabulkové postavení mančaftu. Snažíme se koncentrovat na individuální rozvoj hráčů. I proto jsme v tomto ročníku do přípravy zařadili skupinové tréninky a zavedli jsme též tréninky individuální. Navíc jsme se snažili o maximální vytížení hráčů, kteří byli do juniorky zařazení. Vedle toho jsme ve větší míře dali šanci i hráčům dorostenecké kategorie. Zapojení dorostenců by přitom nepochybně bylo mnohem výraznější, pokud by tým U19 nebyl pod obrovským tlakem boje o záchranu v nesmírně vyrovnané dorostenecké lize.

Snažili jste se o otevřený ofenzivní fotbal, který se nejspíš pod některé výsledky též podepsal…
Je to tak. Nechtěli jsme hrát pasivně odzadu. Snažili jsme se hodně pracovat na ofenzivní složce a soupeře jsme často herně přehráli, aniž by se to promítlo do bodového zisku.

Tým prošel proměnou i během zimní pauzy. Znamenalo to pro jarní odvety oslabení?
S vývojem je nutné u juniorky počítat. Na jaře jsme se v mnoha zápasech museli obejít bez podzimních opor Klímy a Štěpánka, kteří plnili reprezentační povinnosti nebo pomáhali dorostu v záchranářských bojích. Především jsme se ale museli obejít bez klíčového hráče Spirkoskiho, jenž byl na podzim též naším nejlepším střelcem.

Stejně jako na podzim, jste i do jara vstoupili šňůrou bodově neúspěšných zápasů. Byla důvodem síla protivníků?
Šlo o sled těžkých zápasů proti kvalitním protivníkům, které nás hodně prověřily, a podali jsme v nich mnohdy velmi slušné výkony. Na mysli mám remízu na Slavii či těsnou porážku v Plzni.

Jaký je Váš aktuální názor na prospěšnost Juniorské ligy? Představuje vhodný mezičlánek ve vývoji mladých fotbalistů?
Už jsem několikrát uvedl, že jsem zastáncem působení juniorek ve III. lize. Juniorky mají smysl v momentě, když v nich budou pravidelně nastupovat nejlepší hráči dorosteneckého věku, což se ale optimálně nedělo. Nejlepší hráči juniorského věku by pro svůj vývoj měli hrát v dospělé soutěži. MSFL by v našem případě byla optimální i pro rozehrání hráčů z prvoligového kádru po zranění.

Který zápas v sezóně považujete za nejvydařenější? Jaký duel se týmu naopak nepovedl?
Vysoko hodnotím kvalitní partii se Spartou, kdy jsme doma vedli 2:0 a nakonec prohráli 2:4. Velmi dobře jsme hráli v Příbrami, na Bohemians nebo v již zmíněných duelech na Slavii a v Plzni.  Naopak za herní i výsledkový propadák považuji únorový domácí duel proti Ostravě, který nám vůbec nevyšel, a prohráli jsme vysoko 2:5.

Jak byste hodnotil spolupráci s trenéry prvního týmu během jara? Jaké výkony fotbalisté „áčka“ v juniorce podávali?
Z hlediska vytíženosti hráčů a jejich nasazování do sestavy jsme si vycházeli vstříc. Zkušenosti hráčů z prvoligového kádru byly v zápasech znát. Navíc vždy prokázali velmi dobrý přístup k utkání. Významnou roli vždy sehrál Demeter, jenž zasáhl do většího počtu utkání. Naopak mne mrzí, že se hned v prvním jarním duelu zranil Novotný, což jej vyřadilo prakticky na celou sezónu.

Kteří fotbalisté na jaře náleželi k oporám týmu? Zaznamenali někteří významný výkonnostní skok?
Defenzíva stála na stoperech Rychetníkovi a Kriegsmannovi, ovšem ani oni se chybám nevyhnuli. Svými výkony čněl univerzál Vitásek, jenž potvrdil velký herní vzestup. Dobrými výkony se prezentovali Šerý, Maruš a Fiala. Útočník Duba se potýkal s nevyrovnanou hrou, ovšem například v závěrečném utkání na Dukle byl jeho výkon podle našich představ. Opomenout nemohu Batioju, jenž příkladně přistupoval k tréninku a byl tahounem týmu v zápasech. Těší mne, že do týmu dobře zapadli Beseda a Bajer a že se v závěru jara na hřiště vrátil po zranění stoper Pedro.

Jarní hráčské statistiky

Odehrané minuty: Kriegsmann - 1170, Duba - 993, Rychetník - 957, Šerý - 951, Vitásek - 859, Mlakič - 829, Demeter - 810, Maruš - 798, Fulnek - 760, Batioja - 720, Fiala - 644, Kotnour - 630, Kolář - 625, Pěnkava - 524, Beseda - 253, Nerad - 240, Štěpánek David - 235, Bajer - 219, Pedro - 202, Mišun - 195, Marek - 191, Tlustý - 180, Novotný - 165, Jungr - 152, Klíma - 150, Spirkoski - 90, Kryštůfek - 90, Šimončič - 45, Sargsyan - 30, Smejkal - 22, Čermák - 20, Průša - 10, Pokorný - 5.

Odehrené zápasy: Vitásek - 14, Šerý - 14, Kriegsmann - 14, Maruš - 13, Duba - 13, Mlakič - 12, Rychetník - 12, Fiala - 12, Beseda - 11, Pěnkava - 11, Demeter - 9, Fulnek - 9, Batioja - 8, Kolář - 7, Kotnour - 7, Bajer - 6, Pedro - 4, Novotný - 3, Štěpánek - 3, Nerad - 3, Mišun - 3, Marek - 3, Šimončič - 2, Klíma - 2, Tlustý - 2, Jungr - 2, Spirkoski - 1, Sargsyan - 1, Smejkal - 1, Kryštůfek - 1, Čermák - 1, Průša - 1, Pokorný - 1

Vstřelené góly: Batioja - 4, Maruš - 3, Duba - 3, Demeter - 3, Pěnkava - 2, Šerý - 2, Rychetník - 1, Vitásek - 1, Bajer - 1, Fiala - 1, Kriegsmann - 1, Fulnek - 1, Jungr - 1.

 
Aktuálně

Vysočina v kombinované sestavě nestačila na Chrudim

Fotbalisté FC Vysočina se ani ve třetím letním přípravném duelu nedočkali vítězství. V kombinované sestavě, v níž dostali velký herní prostor mladíci z akademie a testovasní hráči, podlehli druholigovému sokovi MFK Chrudim 2:1 (1:1). Skóre duelu z penalty otevřel Jakub Selnar. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu